Pokonuj kilometry po mazurskich drogach z rowerową aplikacją. Rozszerzona rzeczywistość  w skrócie technologia AR, to narzędzie za pomocą którego, bez żadnych trudności poznamy nasz region. Wystarczy zabrać ze sobą smartfon lub tablet.

 

Do końca tego roku Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” stworzy aplikację uwzględniającą m.in. technologię AR, popularnie zwaną rozszerzoną rzeczywistością oraz stronę internetową poświęconą turystyce aktywnej.

- Jak działa rozszerzona rzeczywistość w praktyce? Rowerzysta znajdujący się w terenie np. przestrzeni miejskiej lub na trasie rowerowej, posiadający urządzenie mobilne będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę na temat oferty turystycznej. Za pomocą aparatu fotograficznego smartfon’a lub tablet’u jego właściciel będzie mógł zobaczyć nowy wymiar rzeczywistości regionu. Wystarczy, że skieruje obiektyw aparatu fotograficznego w telefonie na halę sportową, zabytek czy drzewo z zaznaczoną trasą rowerową, aby otrzymać szersze informację na temat tego obiektu (np. nazwa, opis, dane teleadresowe). Co ciekawe, użytkownik nawet nie musi widzieć obiektu, może on być w oddali, a mimo to otrzyma informacje co ciekawego znajduje się w okolicy - mówi Robert Wróbel, prezes LOTu.

Aplikacja AR ze stroną www.aktywnynarowerze.pl będą nie tylko promować jazdę na rowerze, ale w ogóle krajoznawstwo. Oznacza to, że także turysta bez jednośladu będzie mógł ją wykorzystywać, np. zdobywając informację o zabytkach, ofercie hotelowej czy gastronomicznej, bez potrzeby wchodzenia do obiektu. Wystarczy by informacja o nim znalazła się w bazie danych.

Na realizację zadania „Aktywny na rowerze” LOT „Ziemia Mrągowska” otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na rok 2016.

Źródło: www.it.mragowo.pl

 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # Melvin 2017-12-07 19:53
Very good data, Appreciate it.

Feel free to visit my website :: Michael: https://bucketlist.org/idea/6LiG/ideas-to-assist-properly-deal-with-nervousness/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować