Olsztyński zespół Traffic Junky, w którego składzie gra dwóch muzyków z Mrągowa, wydał swój pierwszy, długogrający album. Z tej okazji, 14 października, odbył się akustyczny koncert grupy, na którym gościliśmy z naszą kamerą!

Od lewej: Paweł Rychta i Dariusz Krasowski swoje pierwsze muzyczne kroki stawiali w Mrągowie. Fot. Paweł Krasowski
Od lewej: Paweł Rychta i Dariusz Krasowski swoje pierwsze muzyczne kroki stawiali w Mrągowie. Fot. Paweł Krasowski

Traffic Junky to niezwykłe połączenie klasyki rocka z nowocześnie brzmiącymi riffami. Kapela serwuje muzyczny powrót do czasów hard rocka lat siedemdziesiątych, a jednocześnie można w ich twórczości usłyszeć sporo grunge’u i stoner rocka. Debiutancki album zespołu nosi tytuł "Desert Carnival". Krążek od samego początku zbiera mnóstwo bardzo dobrych recenzji. Dawid Marzęcki z portalu z portalu www.deathmagnetic.pl tak opisuje płytę: "Czuć brud, zapach jaranego zielska i pył tytułowej pustyni. Te uczucie nie będzie nas odstępowało chociażby na krok podczas słuchania tego albumu. Na wszystko dodatkowo wpływa doskonale dobrany wokal Darka Krasowskiego, jego czyste i zawijane wokalizy idealnie wpasowują się w stonerowe kanony. Wokalista spełnia swoje zadanie perfekcyjnie, a jego głosową rasowość doceni każdy fan sceny rockowej. Warto wspomnieć też o linii basowej, którą doskonale możemy usłyszeć podczas chwytliwych zwrotek. Ostatnią rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę to stara, dobra hard rockowa solówka – muzycy spełniają swoje zobowiązania."

Traffic Junky tworzą: Dominik Piechowski - Bas, Dariusz Krasowski - Wokal, Filip Zawadzki - Bębny, Paweł Rychta - Gitara. Darek i Paweł pochodzą z Mrągowa i swoje pierwsze muzyczne kroki stawiali właśnie w tym mieście. Mrągowscy muzycy między innymi o tym opowiadają w wywiadzie, jakiego udzielili nam tuż przed koncertem. Zobaczcie nasze video!

Więcej o Traffic Junky - kliknij tutaj.

 


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież