Mrągowski oddział Muzeum Warmii i Mazur, Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej kontynuują gromadzenie powojennych zdjęć Mrągowa, które zostaną zaprezentowane na kolejnej wystawie z cyklu „Powojenne Mrągowo”.

Jedno ze zdjęć, które będzie można obejrzeć na wystawie. Ze zbiorów Józefa Janasza
Jedno ze zdjęć, które będzie można obejrzeć na wystawie. Ze zbiorów Józefa Janasza

Pod koniec 2012 roku organizatorzy rozpoczęli gromadzenie starych zdjęć miasta. Odzew był na tyle duży, że udało się zorganizować wystawę w mrągowskim muzeum. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem mieszkańców. W roku 2015 udało się zorganizować kolejną wystawę. Teraz czas na trzecią edycję, w której zostaną wykorzystane kolejne zdjęcia przekazane przez mieszkańców.

Prosimy o dostarczanie do siedziby LOT-u, przy ul. Warszawskiej 26 (Informacja Turystyczna w Centrum Kultury i Turystyki) lub do Mrągowskiego Muzeum (ul. Ratuszowa 5 w Ratuszu) zdjęć (najlepiej skanów zdjęć), na których poza ludźmi widoczne są elementy architektoniczne miasta. Organizatorom akcji zależy zwłaszcza na skanach zdjęć.

W prezentacji zostały wykorzystane zdjęcia z prywatnych zbiorów:

  • Józefa Janasza
  • Dariusza Żyłowskiego
  • Piotra Deptuły
  • Arkadiusza Figury
  • Przemysława Chmielewskiego

Projekt „Powojenne spojrzenie na Mrągowo” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX”, którego operatorem jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży. Zadanie realizowane jest przez grupę nieformalną „Mała ojczyzna”. Osobowości prawnej użycza Centrum Kultury i Turystyki.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież