Rozpoczęły się przygotowania do VII Festiwalu Kultury Mazurskiej, który odbędzie się w tym roku w dniach 12-13 sierpnia w Sorkwitach. Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu to "Bogactwo Mazur". Prace nad festiwalem koordynuje Społeczny Komitet FKM.

Społeczny Komitet FKM. Fot. Archiwum ZW
Społeczny Komitet FKM. Fot. Archiwum ZW

- W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę festiwalu, co stworzy szerokie pole do prezentacji kultury mazurskiej - mówi Zofia Wojciechowska, członek Społecznego Komitetu organizacyjnego VII FKM w Sorkwitach. - Chcemy zorganizować wiele prestiżowych konkursów z nagrodami, przeznaczonych dla mazurskich twórców kultury i sztuki, poetów i muzyków. Wójt gminy Sorkwity Józef Maciejewski w imieniu organizatorów i jako gospodarz imprezy zapowiada przegląd mazurskich chórów oraz konkursowe przeglądy kapel, zarówno ludowych jak i młodzieżowych zespołów tworzących na Mazurach. Warunkiem będzie nawiązanie do mazurskiej tradycji oraz artystyczna interpretacja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Mazur.

Jak co roku, na festiwalu, nie zabraknie miejsca dla mazurskich rzemieślników gdyż - jak mówią gospodarze - bogactwem Mazur są ludzie. Sorkwity nazwane "Bramą Mazur" to niezwykła gmina, której potencjałem są przede wszystkim mieszkańcy i ich niezwykłe historie. - Sołectwa gminy Sorkwity już przygotowują atrakcje, czekamy z utęsknieniem na niezwykłe mazurskie przysmaki - dodaje Zofia Wojciechowska. - Koncerty, wystawy, prezentacje i sesje popularnonaukowe oraz warsztaty rodzinne - jako forma aktywnego spędzenia czasu - stanowią o atrakcji wydarzenia. Wkrótce wszyscy otrzymają szczególne zaproszenie do współuczestnictwa w VII Festiwalu Kultury Mazurskiej. Serdecznie pozdrawiamy z Sorkwit!

W pracach społecznego Komitetu Festiwalu Kultury Mazurskiej w Sorkwitach udział biorą przede wszystkim miłośnicy Mazur: animatorzy i działacze społeczni współpracujący z samorządem i instytucjami kultury. Wszyscy zaangażowani są w działalność na rzecz dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Mazur.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież