Nauczycielka z powołania, koordynatorka wielu projektów edukacyjnych dla młodzieży o tematyce holocaustu, wielbicielka farb olejnych,  za pomocą których przelewa na płótno malarskie swoje spostrzeżenia. Mrągowianka jest autorką wernisażu, który 11 lutego zagości w Dobrym Mieście.

Zapraszamy na wystawę prac plastycznych Magdaleny Lewkowicz w Dobrym Mieście. Otwarcie wystawy 11 lutego o godzinie 18.00 w miejskim Skansenie. Autorka prac pięć lat temu zadebiutowała wystawą w Mrągowskim CKiT.

Obrazy Magdaleny Lewkowicz ilustrują nie tylko zakres zainteresowań autorki czy cechy warsztatu, ale przede wszystkim odkrywają osobowość malarki. Oto obserwujemy rzeczywistość postrzeganą przez optymistkę zaciekawioną światem. Przekonuje nas o tym paleta barw, bogactwo kolorystyczne i zmienność perspektyw oglądu. Każdy widz w obrazach malowanych przez autorkę może dostrzec coś innego : smutek, nostalgię, złość, radość, troskę. Niektóre przerażają, inne wychodzą poza ramy przyjętych proporcji, kolejne cieszą oko barwami.

Magdalena Lewkowicz.

Nauczycielka historii i  wos-u  w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie. Autorka i koordynatorka projektów edukacyjnych dla młodzieży o tematyce holocaustu i wielokulturowości min. gry miejskiej „Dom Rabina” dla mieszkańców miasta, projektu „Dzieciństwo” dla Shoah Foundation oraz „Mrągowo wczoraj i dziś” w którym uczniowie poznali przeszłość swojego regionu. W swoich działaniach współpracuje z Fundacją Borussia z Olsztyna. Jest Ambasadorem Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Dwukrotnie wyróżniona w konkursie im. Ireny Sendlerowej „ Za naprawianie świata”. W 2016 r. odznaczona medalem „Za zasługi dla Warmii i Mazur„ z rąk Marszałka Województwa. Czynnie działa na rzecz dzieciaków niepełnosprawnych oraz w Stowarzyszeniu Kociarze Mrągowo. Obecnie pełni funkcję Wicestarosty Powiatu Mrągowskiego. Malowaniem interesuje się od szkoły średniej. Jest samoukiem, a farby olejne poznała w 2008 roku , kiedy było ją stać na ich zakup po raz pierwszy. W 2012 r. miała miejsce debiutancka wystawa w CKiT w Mrągowie.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież