Jedna z największych atrakcji turystycznych Mazur – Wilczy Szaniec w Gierłoży trafił w ręce komornika. Lasy Państwowe wypowiedziały dzierżawę prywatnej spółce, bo nie wywiązywała się z umowy. Plusem tej sytuacji jest to, iż turyści przez najbliższe dni będą mogli odwiedzać to miejsce zupełnie za darmo.

Fot. wikimedia.org
Fot. wikimedia.org

Wilczy Szaniec w Gierłoży należał do tej pory do prywatnej spółki, która dzierżawiła ten obiekt od Nadleśnictwa Srokowo (Lasy Państwowe). Niestety nie wywiązywanie się z umowy spowodowało, iż LP wypowiedziały umowę. Majątek Skarbu Państwa przejął komornik, który prowadzi obecnie czynności zmierzające do odzyskania majątku.

Nadleśnictwo Srokowo (Lasy Państwowe) reprezentujące Skarb Państwa wypowiedziało umowę dzierżawy "Wilczego Szańca" prywatnej spółce w marcu ubiegłego roku. Odzyskanie majątku trwało kilkanaście miesięcy, ponieważ spółka zaskarżała wyroki sądowe. Przyczyną zerwania, podpisanej w 2012 roku na 20 lat umowy było m.in. nie płacenie czynszu i brak zapowiadanych inwestycji.

Lasy Państwowe obecnie porządkują sprawy finansowe obiektu, chcą także zainstalować własne kasy fiskalne. Do tego czasu turyści, którzy planują odwiedzić Wilczy Szaniec, przez kilka najbliższych dni będą wpuszczani za darmo. Bezpłatne będzie także pole campingowe oraz wjazd samochodem na parking. Na terenie obiektu dostępni są także przewodnicy, którzy oprowadzają turystów.

Nadleśnictwo zapowiada, że nie podniesie także cen biletów. Leśnicy planują w przyszłości zmodernizować obiekt i wybudować ścieżkę historyczną oraz przyrodniczą, ze względu na walory turystyczne tego właśnie miejsca.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież