Wszyscy pasjonaci nurkowania, żeglarze, ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażacy z Giżycka i Wydmin oraz zwykli fani rzeczy z kategorii „pozytywnie zakręconych” spotkają się  w najbliższy poniedziałek o poranku nad kanałem Łuczańskim w Giżycku, aby uczcić Śmigus - Dyngus skacząc do wód kanału z mostu kolejowego i mostu obrotowego.

Fot. Klub Płetwonurków "Płetwal" Giżycko
Fot. Klub Płetwonurków "Płetwal" Giżycko

W Giżycku mają taką tradycję, że w śmigus-dyngus zamiast oblewać się wodą, sami do niej wskakują. Dlatego 17 kwietnia 2017 roku już po raz 26. miłośnicy tego niecodziennego sportu będą skakać do wody z mostów na Kanale Łuczańskim. Kto się do nich nie przyłączy, może chociaż popatrzeć. Podczas imprezy pod nazwą Nurkowy Śmigus-Dyngus śmiałkowie będą wykonywali widowiskowe skoki z mostów kolejowego i obrotowego. Wśród uczestników tej z lekka ekstremalnej zabawy prym zwykle wiodą ci, którzy na co dzień zawodowo czy hobbystycznie obcują z wodą: nurkowie, ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażacy i żeglarze. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyli do nich także inni chętni.

Zapisy do udziału w imprezie przyjmowane są przez jej koordynatora drogą mailową (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub SMS-ową (tel. 502-637-827). Dla pierwszych trzydziestu uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki. Oprócz dokonania zgłoszenia oraz zabrania ze sobą dobrego humoru, każdy skoczek powinien dysponować odpowiednim strojem (pianką). Dodatkowo dobrze widziane będą też barwne i fantazyjne przebrania.

Kto jeszcze nie dojrzał do decyzji, aby poskakać z mostów, niech przybędzie na brzeg kanału, aby podziwiać i dopingować śmiałków. Liczna i pełna entuzjazmu publiczność bez wątpienia będzie ich mobilizowała do czynu. Początek imprezy zaplanowano na godz. 11. Skoczkowie spotkają się wcześniej, o godz. 10.30, przy rondzie Balona. Organizatorem oryginalnej imprezy jest Klub Płetwonurków „Płetwal”. Serdecznie zapraszamy na to widowiskowe wydarzenie.

Źródło: Wrota Warmii i Mazur

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież