Już w nadchodzący weekend czeka nas Wielkie Otwarcie Sezonu w Giżycku. O tym co będzie się działo nad Niegocinem opowiada Żaneta Sarnecka-Roch z Giżyckiego Centrum Kultury.

Wielkie otwarcie sezonu żeglarskiego i turystycznego w Giżycku zaplanowano na poniedziałek, 1 maja. Punktualnie w południe przy moście obrotowym gości przywitają władze miasta, a przedstawiciel Urzędu Żeglugi Śródlądowej symbolicznie uruchomi sygnalizację świetlną.

Uroczyste otwarcie mostu obrotowego na Kanale Giżyckim dla ruchu żeglownego połączone będzie z Paradą Jednostek Pływających i Konkursem na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę.

Program majowego weekendu w Giżycku

Poniedziałekl, 1 maja:  

-  11.00 Teatr uliczny „Los Fuegos”, pokaz sceniczny i animacje  

-  11.25 Koncert zespołu szantowego „Atlantyda”, plac zabaw dla dzieci – Klub 15 GBZ  

-  11.50 Zaprzysiężenie ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

- godz. 12.00 WIELKIE OTWARCIE SEZONU i UROCZYSTE OTWARCIE MOSTU OBROTOWEGO

- Powitanie gości przez Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza

- Zielone Światło dla wodniaków i symboliczne uruchomienie sygnalizacji świetlnej przez przedstawiciela Urzędu Żeglugi Śródlądowej Uroczyste otwarcie mostu obrotowego na Kanale Giżyckim dla ruchu żeglownego, dokonane przez władze miasta, regionu oraz zaproszonych gości

- PARADA JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH i KONKURS na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę, stoiska z kulinariami, rękodziełem, „Zdobywanie Mostu” pokaz wyszkolenia żołnierzy 15 GBZ

- Start charytatywnej wyprawy kajakowej Michała Tatko, żołnierza 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego (1000 km na trasie z Giżycka do szczytu Barania Góra w Beskidzie Śląskim)

- 12.30 II część koncertu zespołu „Atlantyda”

- 13.30 Zumba Show „Sailshow”

W programie Mazurskiej Majówki również:

- 1 maja Otwarcie sezonu regatowego i Regaty młodzieżowe na jez. Niegocin, godz. 10.00 Port Ekomarina.

- 1 maja Wernisaż wystawy „OP ART I GEOMETRYCZNA ABSTRAKCJA” organizowanej przez Mazurską Fundację Sztuki Art Progress, Port Ekomarina sala konferencyjna godz. 17.00 (grafika warsztatowa, oryginalne dzieła popularnych obecnie, współczesnych artystów z Polski i zagranicy).

- 2 maja OGÓLNOPOLSKIE BIEGI RODZINNE Garnizonowy Festyn Rodzinny prelekcja z okazji ŚWIĘTA FLAGI, konkursy i występy las miejski godz. 10.00. Na plaży miejskiej z okazji Święta Flagi Koncert Orkiestry Wojskowej z Giżycka i atrakcje dla dzieci przygotowane przez 15 GBZ.

- 3 maja godz. 10.00 OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium św. Brunona z udziałem pocztów sztandarowych jednostek wojskowych, przedstawicieli samorządu, giżyckich instytucji, organizacji kombatanckich i społecznych, szkół, ZHP oraz mieszkańców.

Źródło: www.mojegizycko.pl, oprac. red.