Już w nadchodzący weekend czeka nas Wielkie Otwarcie Sezonu w Giżycku. O tym co będzie się działo nad Niegocinem opowiada Żaneta Sarnecka-Roch z Giżyckiego Centrum Kultury.

Wielkie otwarcie sezonu żeglarskiego i turystycznego w Giżycku zaplanowano na poniedziałek, 1 maja. Punktualnie w południe przy moście obrotowym gości przywitają władze miasta, a przedstawiciel Urzędu Żeglugi Śródlądowej symbolicznie uruchomi sygnalizację świetlną.

Uroczyste otwarcie mostu obrotowego na Kanale Giżyckim dla ruchu żeglownego połączone będzie z Paradą Jednostek Pływających i Konkursem na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę.

Program majowego weekendu w Giżycku

Poniedziałekl, 1 maja:  

-  11.00 Teatr uliczny „Los Fuegos”, pokaz sceniczny i animacje  

-  11.25 Koncert zespołu szantowego „Atlantyda”, plac zabaw dla dzieci – Klub 15 GBZ  

-  11.50 Zaprzysiężenie ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

- godz. 12.00 WIELKIE OTWARCIE SEZONU i UROCZYSTE OTWARCIE MOSTU OBROTOWEGO

- Powitanie gości przez Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza

- Zielone Światło dla wodniaków i symboliczne uruchomienie sygnalizacji świetlnej przez przedstawiciela Urzędu Żeglugi Śródlądowej Uroczyste otwarcie mostu obrotowego na Kanale Giżyckim dla ruchu żeglownego, dokonane przez władze miasta, regionu oraz zaproszonych gości

- PARADA JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH i KONKURS na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę, stoiska z kulinariami, rękodziełem, „Zdobywanie Mostu” pokaz wyszkolenia żołnierzy 15 GBZ

- Start charytatywnej wyprawy kajakowej Michała Tatko, żołnierza 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego (1000 km na trasie z Giżycka do szczytu Barania Góra w Beskidzie Śląskim)

- 12.30 II część koncertu zespołu „Atlantyda”

- 13.30 Zumba Show „Sailshow”

W programie Mazurskiej Majówki również:

- 1 maja Otwarcie sezonu regatowego i Regaty młodzieżowe na jez. Niegocin, godz. 10.00 Port Ekomarina.

- 1 maja Wernisaż wystawy „OP ART I GEOMETRYCZNA ABSTRAKCJA” organizowanej przez Mazurską Fundację Sztuki Art Progress, Port Ekomarina sala konferencyjna godz. 17.00 (grafika warsztatowa, oryginalne dzieła popularnych obecnie, współczesnych artystów z Polski i zagranicy).

- 2 maja OGÓLNOPOLSKIE BIEGI RODZINNE Garnizonowy Festyn Rodzinny prelekcja z okazji ŚWIĘTA FLAGI, konkursy i występy las miejski godz. 10.00. Na plaży miejskiej z okazji Święta Flagi Koncert Orkiestry Wojskowej z Giżycka i atrakcje dla dzieci przygotowane przez 15 GBZ.

- 3 maja godz. 10.00 OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium św. Brunona z udziałem pocztów sztandarowych jednostek wojskowych, przedstawicieli samorządu, giżyckich instytucji, organizacji kombatanckich i społecznych, szkół, ZHP oraz mieszkańców.

Źródło: www.mojegizycko.pl, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież