Po raz szósty miłośnicy „podróżowania za jeden uśmiech” staną na starcie Kortowskich Zawodów Autostopowych. Wyścig rozpoczyna się już jutro, 21 kwietnia. Na pokonanie trasy z Olsztyna do Polanicy Zdroju uczestnicy będą mieli dwa dni. 

Fot. Organizator
Fot. Organizator

Dwuosobowe drużyny wystartują w piątek, 21 kwietnia o godz. 9.00 z Olsztyna, a dokładnie z siedziby Akademickiego Klubu Turystycznego. Swoją wędrówkę zakończą w sobotę o godz. 16.00 na kempingu w Polanicy Zdroju, położonej w województwie dolnośląskim.

Uczestnicy jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Wygra ten zespół, który na mecie pojawi się jako pierwszy. Na najszybsze trzy pary zawodników czekać będą atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu turystycznego. Podczas zawodów uczestnicy mogą również brać udział w konkursach - fotograficznym i na najlepsze przebranie.

Popularność zawodów rośnie z roku na rok. W ubiegłorocznej edycji po drogach Polski przemieszczało się 200 zawodników. W tym roku organizatorzy przewidują, że liczba autostopowiczów może być jeszcze większa. W tegorocznej edycji limit miejsc wyznaczono na 250 osób.

Kortowskie Zawody Autostopowe są największą tego typu imprezą w Polsce. Organizatorem zawodów jest Akademicki Klub Turystyczny z Olsztyna. Dodatkowe informacje na ich temat są dostępne na poświęconej im stronie internetowej. Przebieg wyścigu można śledzić na bieżąco na facebookowym profilu imprezy.

Wyścigi autostopowe ruszają już jutro, 21 kwietnia. Może i Ty spróbujesz swych sił w najbliższy weekend i staniesz na starcie zawodów? Polecamy!

Źródło: Wrota Warmii i Mazur

Oprac. red.

 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież