„Mrągowo - the Best country to Invest” to hasło, które promuje potencjał gospodarczy Mrągowa w kampanii prowadzonej w ramach w projektu „Dobry klimat dla biznesu w Mrągowie”.

Skąd pomysł?

Pomysł na projekt powstał z potrzeby pokazania i promocji  terenów inwestycyjnych szerzej - w kontekście klimatu dla biznesu w Mrągowie, a także chęci zaangażowania lokalnych przedsiębiorców i zacieśniania współpracy na linii biznes-samorząd.  Atrakcyjne  w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne, to nie wszystko, konieczna jest ich aktywna promocja, jednak i to nie wystarczy jeśli nie wykorzystamy prawdziwego potencjału jaki mamy u siebie, lokalnie. Tym potencjałem  są nasi przedsiębiorcy. To oni są motorem  rozwoju   gospodarczego i generują większość inwestycji. Stąd decyzja o zaproszeniu ich do projektu – mówi Donata Kobylińska - Durka, kierownik Referatu Strategii i Rozwoju. – By promować Mrągowo jako miasto z dobrym klimatem dla biznesu, musieliśmy najpierw zapytać naszych przedsiębiorców, jaki ten klimat faktycznie jest. Nasze działania bez aktywnego udziału przedsiębiorców nie miałyby sensu – dodaje Magdalena Maślanka, koordynator projektu. 

Projekt „Dobry klimat dla biznesu w Mrągowie” został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Budżet projektu wynosił 137 760 zł, z czego dofinansowanie stanowiło 92 500 zł. W ramach projektu opracowano Diagnozę gospodarczą, koncepcję promocji oraz zrealizowano szereg działań promocyjnych tj. film, bilbordy, materiały drukowane i multimedialne oraz kampanię w internecie.

Powyżej możecie obejrzeć film promujący cały projekt.

Źródło: UM w Mrągowie, oprac. red