Najwyższy czas wskoczyć na rower i przejechać cieszący się coraz większą popularnością szlak Green Velo w regionie warmińsko-mazurskim. Teraz to jeszcze prostsze, bo cały przebieg trasy znalazł się w aplikacji do zwiedzania Warmii i Mazur – my-guide. 

Fot. greenvelo
Fot. greenvelo

Dzięki aplikacji my-guide rowerzyści, którzy zdecydują się pokonać szlak Green Velo nie przegapią żadnej atrakcji na trasie i w jej okolicach. Wystarczy użyć funkcji „w pobliżu”, która wyświetli najbliższe ciekawe miejsca. Oczywiście my-guide sprawdza się doskonale nie tylko podczas podróżowania szlakiem, zawiera również przydatne informacje na temat regionalnych atrakcji turystycznych, szlaków i wydarzeń. Aplikacja przygotowana przez samorząd województwa jest darmowa. 

Przebiegający przez pięć województw Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo jest najdłuższym w kraju (blisko 2 tys. km). Odcinek wytyczony na Warmii i Mazurach (ok. 420 km) umożliwia zwiedzanie północnych terenów regionu, malowniczych oraz obfitujących w atrakcje przyrodnicze i kulturowe.

Począwszy od Elbląga, trasa biegnie m.in. przez: Frombork, Braniewo, Pieniężno, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Sępopol, Korsze, Węgorzewo i Gołdap.

Odcinek ten podzielono na trzy tzw. „królestwa rowerowe” Nad Zalewem Wiślanym”, „Warmia i okolice” i „Północne Mazury”. Więcej informacji w aplikacji oraz na stronie internetowej szlaku

Źródło: Wrota Warmii i Mazur, oprac. red.