Wiemy coraz więcej o tegorocznej Nocy Muzeów na Warmii i Mazurach. Wśród placówek biorących udział w wydarzeniu będzie m.in. Muzeum Bitwy pod Grunwaldem i Twierdza Boyen w Giżycku. Lista miejsc do zwiedzenia jest dłuższa. Sprawdźcie!

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Na Noc Muzeów 2017 zaprasza Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, gdzie 13 maja nie zabraknie atrakcji. W programie m.in. darmowy wstęp, przemarsz z pochodniami, Gala Profesjonalnych Walk Rycerskich oraz pokaz tańca z ogniem. Start o 18.00. Szczegóły znajdziecie tu.

W wydarzeniu weźmie udział także Twierdza Boyen w Giżycku. Giżycka twierdza na nocne zwiedzanie XIX-wiecznej fortyfikacji, zaprasza już po raz szósty. 20 maja o godz. 20.00 mostek przy bramie Giżyckiej zostanie otwarty. Szczegóły już wkrótce, a już dziś możecie za pośrednictwem naszego portalu obejrzeć ubiegłoroczną edycję wydarzenia

Także Muzeum w Mrągowie zaprasza 20 maja na Noc Muzeów 2017. Wśród atrakcji zwiedzanie wystaw oraz widowisko plenerowe „Spotkanie z Matyldą”. Nocne zwiedzanie zaplanowano od 22.00 do 1.00.

20 maja na nocne zwiedzanie wystaw zaprasza także Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Tematem tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów będzie 500. rocznica tablicy badawczej stworzonej przez Mikołaj Kopernika na ścianie krużganka olsztyńskiego zamku. Wśród atrakcji m.in. warsztaty tematyczne przybliżające odkrycie zrównania dnia z nocą, prezentacja wystawy „Medale kopernikowskie” oraz wernisaż wystawy archeologicznej „Chwała i moc. Atrybuty elit wojowników w zbiorach MWiM” oraz przymierzalnia strojów historycznych. Placówka będzie otwarta dla zwiedzających od 19.00 do 24.00.

Drzwi w porze nocnej otworzy także Muzeum Przyrody. W programie zaplanowano m.in.: nocne zwiedzanie ekspozycji muzealnej z latarkami, połączone z prezentacją nocnych odgłosów przyrody, warsztaty pt. „Muzealna noc z sowami” oraz gra terenowa w parku przy Muzeum Przyrody „Nocni odkrywcy przyrody”. 

Szczegółowych informacji szukajcie m.in. na stronie Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież