Do akcji "Bilet do teatru za 500 groszy” włącza się także Teatr Jaracza w Olsztynie. W ramach projektu zaprezentowany zostanie spektakl "Rewolucja Zwierząt" w reżyserii Giovanniego Castellanosa. Polecamy!

Fot. Teatr Jaracza Olsztyn
Fot. Teatr Jaracza Olsztyn

 W akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast, a więc o osiem teatrów więcej niż w roku ubiegłym. Na liście znalazł się także Teatr Jaracza w Olsztynie, gdzie w ramach projektu obejrzeć będzie można spektakl "Rewolucja Zwierząt" w reżyserii Giovanniego Castellanosa. To historia opowiadająca o tym, co można zrobić z odzyskaną wolnością.

Przedstawienie odbędzie się 16 maja, a sprzedaż biletów, w kasie Teatru przy ulicy 1 Maja 4 oraz w C.H. Aura, w cenie 500 groszy wystartuje 13 maja o godzinie 9:00. Wszyscy, którzy nie zdążą zakupić biletu w cenie 500 groszy, będą mieli możliwość nabycia biletu w promocyjnej cenie 10 złotych na "Rewolucję zwierząt" na 19 maja.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się 100 teatrów publicznych była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnym roku i – o czym przekonani są organizatorzy – uda się to także za kilka tygodni.

Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu „Spacerowników teatralnych”, który swój początek miał także przed dwoma lata z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Proponowane trasy spacerów mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej – a tym samym kulturalnej – historii miast (więcej na www.spacerownikteatralny.pl). 

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli dostępne są na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu.

Źródło: Teatr Jaracza, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież