Ranczo Frontiera zostało laureatem prestiżowego konkursu Food Trekkking Awards 2017. Niewielkie gospodarstwo ekologiczne z Warpun zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Best Farm or Farmers' Market Experience”.

Fot. Fanpage Ranczo Fronttiera
Fot. Fanpage Ranczo Fronttiera

Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej - World Food Travel Association z Portland w USA, wiodący światowy urząd ds. Turystyki żywności i napojów, na początku kwietnia ogłosiło laureatów swoich nagród Food Trekking Awards 2017 roku „za doskonałość w turystyce żywności i napojów”. Konkurs podzielony jest na osiem kategorii: Best Beer Experience, Best Food/Beverage Tour Operations (Land), Best Food/Beverage Tour Operations (Water), Best Food Travel Blogger, Best Food Travel Media, Best Farm or Farmers' Market Experience, Best Food/Beverage Destination Experience.

Wśród zwycięzców prestiżowego konkursu znalazło się Rancho Frontiera z Warpun. Niewielkie gospodarstwo ekologiczne z Warpun zajmujące się produkcją serów z mleka hodowanych owiec i krów jersey zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Best Farm or Farmers' Market Experience”.

Turystyka kulinarna stała się w ostatnich latach bardzo modna. A według WFTA jest jedną z najszybciej rozwijających się form turystyki. Świadczy o tym miedzy innymi z roku na rok zwiększająca się liczba wycieczek kulinarnych i publikacji prezentujących dziedzictwo kulinarne danego regionu.  Jej istotę i znaczenie dostrzegają również władze Warmii i Mazur. O potrzebie rozwoju tego kierunku turystyki na Warmii i Mazurach można przeczytać między innymi w Strategii Rozwoju Turystyki Województwa Warmińsko-Mazurskiego do roku 2025.

Źródło: MCiT Mrągowo

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Wyszukaj obiekt

Zobacz mapę obiektów

Pokaż mapę

Zobacz wszystkie obiekty

Pokaż obiekty