Afromental, IRA, Poparzeni Kawą czy Brathanki to muzyczne gwiazdy tegorocznych Dni Elbląga. Obchody zaplanowano tradycyjnie w pierwszy weekend wakacji, w tym roku od 23 do 25 czerwca. Oprócz imprez muzycznych nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i sportowych akcentów. 

Grafika: elblag.eu
Grafika: elblag.eu

W tym roku Dni Elbląga rozpoczną się w piątek, 23 czerwca na Wyspie Spichrzów. Tego dnia na muzycznej scenie wystąpią Afromental (godz.18.00), Poparzeni Kawą Trzy (godz.20.00) i IRA (godz. 22.00). Najmłodsi mieszkańcy także nie będą mogli narzekać na nudę, bo już od popołudnia czekać na nich będzie wesołe miasteczko.

Sobota, 24 czerwca to także plejada muzycznych gwiazd. Koncerty rozpoczną się o godz. 16.00 występem elblążanina Bartka Krzywdy z projektem DepeszBląg. Usłyszymy nowe aranżacje przebojów grupy Depeche Mode. Po nich zaśpiewają: Brathanki (godz.17.00), Grzegorz Hyży (godz.19.00) oraz GrubSon (godz. 21.00). Zwieńczeniem będzie pokaz ogni sztucznych oraz dyskoteka "pod chmurką", którą poprowadzi DJ Adamus (godz. 23.10).

Niedziela, 25 czerwca należeć będzie do Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, a scena główna zostanie przeniesiona na Plac Katedralny. O 19.00 rozpocznie się zaprasza koncert Bellezza Opera Trio oraz kameralistów. Melomani usłyszeć będą mogli najpiękniejsze melodie świata opery, operetki, musicalu i muzyki rozrywkowej w wykonaniu rodzinnego trio: Agnieszki Adamczak-Hutek, Mikołaja Adamczaka oraz Marcina Hutka.

Już tradycyjnie Dniom Elbląga (niedziela) towarzyszyć będą imprezy sportowe i rekreacyjne: Puchar Polski Nordic Walking w Bażantarni, festiwal sportów wodnych na rzece Elbląg, kursy zabytkowym tramwajem, plener rysunkowy na Starym Mieście. Na miejskim targowisku zaplanowano Konkurs o Miano Najlepszego Kierowcy Regionu Elbląskiego. Swoje drzwi otworzą zakłady: GE Power (godz. 10.00-14.00) oraz Browar w Elblągu. Od 12.00 do 15.00 na starówce w Festiwalu Wolnego Czasu zaprezentuje się Forum Inicjatyw Pozarządowych. 


Źródło: mazurytravel.pl, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież