Fundacja Nicolaus Copernicus organizuje spotkanie edukacyjne pod nazwą „Noc Planet” połączone z mini konferencją „Planety Układu Słonecznego”. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2017 roku w Truszczynach (powiat działdowski). Podczas spotkania zaprezentowany zostanie także największy teleskop w Obserwatorium w Truszczynach o średnicy pół metra.

Fot. fundacjacopernicus.pl
Fot. fundacjacopernicus.pl

W nocy z 14 na 15 czerwca 2016 roku będzie można obserwować prawie wszystkie zewnętrzne planety Układu Słonecznego: Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. „Podczas spotkania, jeżeli tylko dopisze pogoda, będziemy mogli zobaczyć je wszystkie przez nasze teleskopy. O godzinie 8 rozpoczną się spotkania dla szkół. O godz. 17.00 rozpoczną się obserwacje najbliższej gwiazdy – Słońca oraz Księżyca i planet. W Obserwatorium funkcjonować będzie mobilne planetarium, w którym wyświetlane będą prezentacje dotyczące aktualnych zjawisk astronomicznych (konieczna wcześniejsza rezerwacja). Będzie także możliwość zwiedzania miniatury Układu Słonecznego (autorstwa Roberta Szaj i Andrzeja Renesa – twórcy m.in. telewizyjnych Wiktorów i wielu pomników).

Udział w imprezie jest bezpłatny. Możliwe jest to dzięki sponsorom: Gminie Rybno i Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ze względów organizacyjnych oraz ograniczeń związanych z liczbą osób mogących przebywać jednorazowo na terenie Obserwatorium, konieczne jest wcześniejsze potwierdzenie udziału oraz wpisanie się uczestników na listę obecności po przybyciu do Obserwatorium. Potwierdzenia należy dokonywać mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Z kolei w sierpniu odbędą się dwie naukowe: Noc Zaćmienia Księżyca (7 sierpnia) oraz Noc Perseidów (12 sierpnia).

Źródło: warmia.mazur.pl

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież