„Zamień zużyty telefon komórkowy na nowy” to hasło tegorocznego Mazurskiego Festynu Ekologicznego. Spotykamy się w sobotę, 10 czerwca na plaży miejskiej w Giżycku. Start imprezy o 12.00. 

Fot. pixabay.com
Fot. pixabay.com

Na scenie IX Mazurskiego Festynu Ekologicznego wystąpią rodzime zespoły Załoga dr Bryga i Okaw Sztorm. W programie także pokazy teakwondo w wykonaniu Giżyckiego Klubu Sportowego Spartakus oraz występy artystyczne, zobaczymy Kochane Bachorki, Unisano, Ryńskie Wrzosy oraz Mini Fantazja.

Jak eko-logika to oczywiście recykling. Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka zużytych telefonów komórkowych. Do osoby, która dostarczy najwięcej zużytych „komórek”, trafi Nagroda Burmistrza Miasta Giżycka w postaci bonu o wartości 1000 zł do realizacji w jednym ze sklepów RTV-AGD. Każdy uczestnik akcji otrzyma upominek.

Dlaczego warto przyłączyć się do akcji recyklingu „komórek”? Telefony komórkowe mają podwójną naturę. Z jednej strony zawierają cenne metale, np. złoto czy srebro, które warto odzyskiwać. Z drugiej – zawierają szkodliwe metale ciężkie, które mogą wpływać niekorzystnie na nasze zdrowie i otaczającą nas przyrodę.

Źródło: Miasto Giżycko, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież