„Gra o taniec” to widowisko taneczne przygotowane przez Pracownie Tańca PRYMAT oraz Fundację Tańca i Sztuki ARToffNIA. Spektakle odbędą się w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-mazurskiej w Olsztynie, w niedzielę, 18 czerwca o 11.00 i 15.00. Polecamy! 

Plakat: Filharmonia Warmińsko-Mazurska
Plakat: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Jak co roku Pracownia Tańca PRYZMAT oraz Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA przygotowują wspólne widowisko będące podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej, w którym biorą udział wszyscy tancerze – profesjonaliści jak i amatorzy, artyści, instruktorzy, choreografowie działający w ramach zespołu i fundacji. Językiem przekazu zespołu jest teatr tańca.

Tegoroczne widowisko będzie prezentowane w roku jubileuszowym dla Pryzmatu, działającego w Olsztynie od 10 lat pod kierownictwem artystycznym Katarzyny Grabińskiej. „GRA o taniec” to widowisko taneczne podzielone na dwie części. Część pierwsza to spektakl taneczny, w którym tancerze zamienią się w graczy i zabiorą nas do świata wielkich, czasami niebezpiecznych gier. Widzowie zostaną wciągnięci w kolejne etapy tanecznej gry.

W drugiej części grupy taneczne zespołu PRYZMAT zaprezentują własne układy choreograficzne, nad którymi pracowały w mijającym artystycznym. Zobaczymy choreografie, które zostały nagrodzone w ogólnopolskich konkursach tanecznych, a także zobaczymy występy tancerzy, którzy dopiero, co rozpoczęli w „Pryzmacie” swoją przygodę z tańcem. Organizatorzy zapraszają do sali koncertowej Filharmonii na trwającą 2,5 godziny przygodę z tańcem.

Źródło: Wrota Warmii i Mazur, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież