Woda jest czysta, plaże przygotowane do przyjęcia tłumów, a ratownicy gotowi do pełnienia dyżurów. W czwartek w Olsztynie rusza sezon na kąpieliskach miejskich, który potrwa do końca sierpnia. 

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Dobra wiadomość dla spragnionych kąpieli. W tym tygodniu otwiera się pierwsze kąpielisko sezonowe w Olsztynie.

- W najbliższy czwartek (15 czerwca) otworzymy pierwsze kąpielisko w Centrum Rekreacyjno-Sportowym "Ukiel" - mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Jerzy Litwiński. - Kolejne rozpoczną funkcjonowanie kilka dni później. Kąpieliska będą otwarte do końca wakacji, na wszystkich nad bezpieczeństwem wypoczywających będzie czuwał ratownik.

Na czwartkową inaugurację sezonu kąpielowego zaplanowano otwarcie Wodnego Placu Zabaw CRS Ukiel. To nie jedyna atrakcja sezonu letniego przygotowana przez OSiR.

- Turyści oraz olsztynianie wypoczywający na plażach nad jeziorem Ukiel będą mieli do dyspozycji trzy wypożyczalnie sprzętu sportowego, w których można zaopatrzyć się w rowery turystyczne, nartorolki, łyżworolki, zestawy nordic walking, zestawy gier - opowiada Litwiński. - Miłośnicy sportów wodnych będą mogli wypożyczyć kajaki, rowery wodne, kanu, łodzie wiosłowe, deski z żaglem, sprzęt do kitesurfingu i łodzie żaglowe.

Do dyspozycji będą również boiska do sportów plażowych. W sezonie letnim na terenie CSR "Ukiel" odbędzie się szereg imprez m.in. Projekt Plaża TVN, Olsztyn Green Festiwal. Będzie to również miejsce rozgrywek ważnych imprez sportowych m.in. Mistrzostw Polski w Rugby Plażowym, Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej, Półmaratonu Ukiel, MTB Mazovia w kolarstwie.

Harmonogram pracy kąpielisk sezonowych:

  • kąpielisko "Plaza Miejska 1" od 15.06 do 03.09
  • kąpielisko "Plaża Miejska 2" od 24.06. do 03.09
  • kąpielisko "Plaża Miejska 3" od 01.08 do 31.08
  • kąpielisko "Słoneczna Polana" od 24.06 do 31.08
  • kąpielisko "Skanda" od 24.06 do 31.08

Źródło: olsztyn.eu

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież