Tegoroczne Dni Kultury Ukraińskiej zagoszczą w Wydminach i Giżycku. Zasadnicza część dwudziestej pierwszej edycji tej zasłużonej dla regionu imprezy odbędzie się 17 i 18 czerwca, a ostatni jej akord zabrzmi 16 lipca. Polecamy!

Fot. Gmina Węgorzewo
Fot. Gmina Węgorzewo

W sobotę, 17 czerwca o 17.00 na program artystyczny zaprosi Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach. Zaplanowano koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Przemyślu. Na scenie wystąpią: Zespół Taneczny „Arkan”, Zespół Bandury, Zespół Instrumentów Ludowych, zespół Dobry Czas oraz Teatr „PopryWse”.

W niedzielę, 18 czerwca młodzi artyści zaprezentują swoje muzyczne, wokalne i taneczne umiejętności przed publicznością w Giżycku. Najpierw część z nich weźmie udział w programie poświęconym 70. rocznicy Аkcji „Wisła”, który o 11.30 rozpocznie się w cerkwi greckokatolickiej (ul. Białostocka 1). Potem, już w pełnym składzie, o 16.00 dadzą koncert w sali bankietowej Biłas i Synowie (Pasaż Portowy 2).

Wstęp na wszystkie punkty programu imprezy będzie wolny.

Zaś w niedzielę, 16 lipca kolejne wydarzenia zagoszczą w Giżycku. Na początek o 11.30 w sali przy cerkwi zaplanowano konferencję poświęconą 70. rocznicy Аkcji „Wisła”. Natomiast o godz. 16.00 w sali bankietowej wystąpi Reprezentacyjny Chór Związku Ukraińców w Polsce „Żurawli”.

Źródło: warmia.mazury.pl

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież