To będzie mazurski weekend z historią. W piątek, 21 lipca rusza Walkiria 2017. Mazurski Piknik Militarny rozpocznie Koncert Muzyki Walczącej Offensive of Rock. W kętrzyńskim amfiteatrze wystąpi m.in. Luxtorpeda. Najważniejszym wydarzeniem całego weekendu będzie widowisko historyczne „Monte Casssino”. Polecamy!

Fot. walkiria.com
Fot. walkiria.com

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Mazurskiego Pikniku Historycznego Walkiria będzie bitwa pod Monte Cassino. W niedzielę, 23 lipca na terenie Mazurolandii w Parczu niedaleko Kętrzyna będziecie mogli obejrzeć ponad setkę rekonstruktorów, czołgi i pojazdy historyczne z różnych epok. Będzie to pierwsze widowisko historyczne rekonstruujące wydarzenia spod Monte Cassino. Nie możecie tego przegapić!

Mazurski Weekend Historyczny to także imprezy towarzyszące. W piątek, 21 lipca w kętrzyńskim amfiteatrze gwiazdy polskiej sceny rockowo-metalowej swoimi utworami nawiążą do wydarzeń historycznych oraz poruszą ważne kwestie społeczno-polityczne. Na scenie pojawią się zespoły Kabanos, Luxtorpeda, Centrala 57 i Cochise. Koncert Muzyki Walczącej Offensive of Rock rozpocznie się o 18.00.

W sobotę, 22 lipca ulicami Kętrzyna po raz szósty przejdzie Mazurska Defilada Historyczna. Będzie to szansa, by z bliska przyjrzeć się wyposażeniu i strojom rekonstruktorów oraz pojazdom historycznym. Żywa lekcja historii rozpocznie się o 10.00.

Natomiast 21 i 22 lipca odbędzie się Festiwal Filmów Historycznych. W kinie Gwiazda oraz w kętrzyńskim zamku odbędą się spotkania z gwiazdami: aktorami i twórcami, prelekcje, dyskusje, gala piosenki filmowej oraz pokazy kina historycznego i wojennego: m.in. : „Maria Skłodowska-Curie”, „Zaćma”, „Ostatnia rodzina”, „Wyklęty”, „Beksińscy. Album Wideofoniczny”.

To nie koniec atrakcji. 22 lipca o godz. 19.00 odbędzie się Gala Piosenki i Muzyki Filmowej. Na scenie kętrzyńskiego amfiteatru wystąpią Olga Bończyk, Andrzej Grabowski, Olga Borys, Władysław Grzywna, Mikołaj Krawczyk, Laura Łącz. Wstęp na wydarzenia towarzyszące jest wolny. Bilety na rekonstrukcje bitwy pod Monte Cassino do nabycia tu.

Źródło: walkiria.com, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież