Jezioro Ukiel znalazło się wśród miejsc wartych odwiedzenia według miesięcznika „Men's Health”. Portal internetowy magazynu dla mężczyzn wskazał łącznie siedem miejsc w Polsce, które zapierają dech w piersi. Poza olsztyńskim akwenem wśród wyróżnionych znalazły się m.in. Słowiński Park Narodowy, przełom Dunajca i Puszcza Białowieska.

Fot. olsztyn.eu
Fot. olsztyn.eu

Koncerty, sportowe zawody, wypoczynek na plaży i relaks nad wodą. Tak w kilku słowach można opisać Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel. Każdego roku odwiedza je znacznie ponad milion osób. To oznacza, że akwen i jego zagospodarowanie zyskały uznanie.

- Ukiel jest największe, najgłębsze i najlepiej zorganizowane do aktywnego wypoczynku - czytamy na stronie internetowej magazynu. - Trasy rowerowe, boiska, wypożyczalnie sprzętu sportowego, łódek, kajaków i wszystkiego, co pływa i nie tonie. Do tego, mimo cywilizacji, dzika przyroda wokół. Bomba!

Poza olsztyńskim jeziorem, autorzy proponują jeszcze sześć innych miejsc, które - jak sami piszą - zapierają dech w piersiach i na zawsze leczą z resortów all inclusive. To m.in. Słowiński Park Narodowy, przełom Dunajca i Puszcza Białowieska.

Zachęcamy do odwiedzin, szczególnie że za niecałe dwa tygodnie kolejne duże wydarzenie nad jeziorem Ukiel. W weekend (12 i 13 sierpnia) odbędzie się IV edycja Olsztyn Green Festival, o czym pisaliśmy już tu.

Źródło: olsztyn.eu, oprac. red.

Słowa kluczowe:
jezioro Ukiel Olsztyn 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież