Adam Jerzykowski, łodzianin znany z ekstremalnych wyzwań pływackich (Zatoka Pucka wpław, 500 km Wartą czy Ucieczka z więzienia Alcatraz) w ostatni weekend wakacji stawi czoła najtrudniejszemu i najdłuższemu z dotychczasowych wyzwań. W ramach autorskiego projektu Swim For a Dream, Adam Jerzykowski zamierza przepłynąć wpław z Giżycka do Mikołajek.

Fot. Swim for the dream fanpage
Fot. Swim for the dream fanpage

Dystans do przepłynięcia to aż 37 km, a to oznacza ok. 15 godzin pływania bez przerwy. Dotychczas Swim For a Dream zebrało przeszło 50 tys. zł, które wspomogły dzieci, głównie z województwa łódzkiego. Fundacja zorganizowała również pomoc dla dzieci z domów dziecka oraz pacjentów oddziału psychogeriatrycznego. Tym razem Adam Jerzykowski poprzez przepłynięcie Mazur zamierza rozwinąć projekt Uniwersytetu Potężnych Dzików – funduszu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin.

W najbliższy wtorek 22 sierpnia  o godz. 11.00 w Centrum Kultury “Kłobuk” w Mikołajkach (ul. Kolejowa 6) odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Adama Jerzykowskiego . Dotyczyć będzie ona wyzwania, jakie podjął Adam Jerzykowski. Wraz z początkiem roku, rozpoczęły się wzmożone treningi pływackie i siłowe. W przeciwieństwie do poprzednich akcji tym razem przygotowania jak i samo wyzwanie było trzymane w tajemnicy. Łodzianin dopiero na początku sierpnia zdradził jaki jest jego kolejny cel.

Meta tegorocznego wyzwania znajduje się na plaży głównej w Mikołajkach. Zaś samo wyzwanie pływackie będzie częścią obchodów Zakończenia Wakacji organizowanym corocznie przez UM Mikołajki, które co roku przyciągają kilkutysięczną publiczność. Miasto Mikołajki, jak i Miasto Giżycko, będące miejscem startu pływaka, aktywnie zaangażowały się w projekt i – podobnie jak Prezydent Miasta Łodzi oraz Uniwersytet Łódzki i Politechnika Łódzka – objęły go swoim patronatem.

Źródło: IT Mrągowo

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież