Ziemniak będzie królować na stołach podczas II Jarmarku Smaku w Dźwierzutach. Imprezę zaplanowano na niedzielę, 24 września. Jak zapowiadają organizatorzy, tak smacznie nie będzie można zjeść nigdzie w regonie.

Fot.Pexels
Fot.Pexels

Koła gospodyń wiejskich i kucharki z okolicznych sołectw będą udowadniać, że – w myśl hasła tegorocznej edycji imprezy – „Ziemniak niejeden ma smak”. Na stołach możemy więc spodziewać się kulinarnych cudów. Z pewnością nie zabraknie pyz, kartoflaków, kopytek i innych dania, które będą cieszyły nasze podniebienia.

Przed wspólną degustacją o 10.45 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej odbędzie się uroczysta msza w intencji wszystkich gospodyń. Oficjalne otwarcie jarmarku zaplanowano o 12.00, gdzie wszyscy chętni będą mogli zgłosić swoje potrawy do konkursu „Ziemniak niejeden ma smak”. Oczekiwanie na ogłoszenie wyników umilą koncerty i występy artystyczne kół gospodyń wiejskich i sołectw oraz wspólne biesiadowanie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Będzie też możliwość kupienia lokalnych przysmaków. Zwycięzca tegorocznego konkursu zostanie ogłoszony i nagrodzony na zakończenie imprezy.

Organizatorem jarmarku jest Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież