Po raz piąty profesjonaliści i amatorzy staną na starcie Rajdu 1001 Jezior – Rajdowe Legendy na Warmii. Zawody odbędą się w najbliższy weekend, a ich bazą będzie Dobre Miasto. Zapraszamy Was do wzięcia udziału i kibicowania zawodnikom!

Fot. wikipedia.org
Fot. wikipedia.org

Rajd 1001 Jezior – Rajdowe Legendy na Warmii jest pierwszą tego typu imprezą w Polsce nawiązującą do historii motosportu na Warmii - rajdów asfaltowych rozgrywanych w Olsztynie i w okolicach w latach '60 i '70. Zawody są 7. Rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur, a jednocześnie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

Trasy odcinków specjalnych wyznaczono na drogach asfaltowych w gminach Dobre Miasto i Dywity. Profesjonalni kierowcy, posiadający sportowe licencje, będą mieli do pokonania łącznie blisko 130 km, w tym osiem oesów liczących razem około 50 km. Natomiast zawodnicy amatorzy przejadą nieco mniej, bo niespełna 120 km, z czego 25 km siedmioma osesami. Organizatorzy w obu przypadkach stworzyli klasy dla „Legend Rajdowych na Warmii”, dzięki czemu każdy uczestnik będzie mógł znaleźć odpowiednią dla siebie formę wyścigu. Biuro zawodów zostanie zlokalizowane w dobromiejskiej Stodole Kultury.

Impreza odbędzie się w najbliższy weekend (23-24 września). W sobotę, po odprawie załóg, odbędzie się zapoznanie z trasą. Zawody zaplanowano na niedzielę. Start przewidziano o 8:30 z bramy ustawionej w Skansenie Miejskim. Tam też zlokalizowania będzie meta rajdu, na którą zawodnicy mają dotrzeć do 15:59. W terenie mają do pokonania cztery razy OS Spręcowo i po dwa razy OS Sętal i OS Tuławki. Rozdanie pucharów i nagród zaplanowano w Stodole Kultury około 17:30.

Organizatorem zawodów jest Automobilklub Warmiński.

Źródło: mazury.travel, oprac. red.

 

 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież