Ścianka wspinaczkowa była jednym z pomysłów zgłoszonych w 2016 roku do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zlokalizowana jest na budynku basenu przy ul. Głowackiego. W sobotę, 23 września zostanie oficjalnie otwarta.

Fot. olsztyn.eu
Fot. olsztyn.eu

Już niebawem wielbiciele ruchu na świeżym powietrzu będą mogli trenować kolejną dyscyplinę sportu. W Olsztynie powstała zewnętrzna ścianka wspinaczkowa. Ścianka zlokalizowana jest na budynku basenu przy ul. Głowackiego. Ścianka ma 10 metrów wysokości i 4 metry szerokości, koszt jej budowy to 110 tys. zł. Obiekt poszerzy ofertę sportową pływalni.

W sobotę (23 września), w samo południe, zaplanowano oficjalne otwarcie ścianki. Tego dnia można będzie spróbować wspinaczki pod okiem instruktorów z Klubu Wysokogórskiego w Olsztynie. W programie przewidziano także występ formacji tanecznej Soltare oraz smaczny poczęstunek od firmy Fit King.

Propozycję zbudowania ścianki wspinaczkowej na świeżym powietrzu zgłoszono w zeszłym roku do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcą był mieszkaniec Osiedla Kościuszki. Wniosek otrzymał 509 głosów i zwyciężył w głosowaniu na tym osiedlu. Poza ścianką do końca tego roku zrealizowanych zostanie 27 projektów osiedlowych i 4 zintegrowane.

25 września rozpoczyna się głosowanie w V edycji OBO i potrwa do 8 października. O głosy powalczy 108 wniosków osiedlowych oraz 33 zintegrowane.

Źródło: olsztyn.eu

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież