Pięć dni ze światowym kinem – we wtorek, 10 października w Olsztynie startuje WAMA Film Festiwal. W programie projekcje filmów z całego świata, opowiadające o najważniejszych problemach, z jakimi mierzy się współczesny człowiek. Wstęp wolny!

Fot. Organizator
Fot. Organizator

Tematyka WAMA Film Festival jest bardzo szeroka. W programie projekcji znajdują się filmy związane z najważniejszymi problemami współczesnego świata. W Międzynarodowym Konkursie Koprodukcji Filmowych zobaczymy m.in. film „Ostatni w Aleppo” opowiadający o Syryjskiej Obrony Cywilnej, „Nie jestem Twoim murzynem” będący historią segregacji rasowej, prześladowań i walki o prawa Afroamerykanów w USA oraz „Niemiłość” prezentujący krytyczny obraz dzisiejszej Rosji. Projekcje trwać będą trzy dni, od 10 do 12 października w Multikinie Olsztyn.

Kryterium wyboru w przypadku Konkursu Filmów Krótkich była wielokulturowość. Z pośród 70 krótkich fabuł, dokumentów i animacji wybranych zostało 16 filmów stanowiących pierwszy duży krok w twórczości początkujących filmowców. Obejrzeć je będziecie mogli już 13 i 14 października w olsztyńskim Multikinie.

WAMA Film Festival jak co roku zaprasza do kina również najmłodszych widzów. Tym razem na spotkania z wyjątkowymi zwierzakami: misiową rodziną prosto z mazurskich lasów oraz Reksiem, który obchodzi już swoje 50-urodziny.

Zwieńczeniem 4. edycji WAMA Film Festival będzie uroczyste rozdanie nagród. W trakcie ceremonii poznamy zwycięzców Konkursu Głównego, Konkursu Filmów Krótkich oraz nazwiska filmowców nominowanych do Nagród im. Jana Machulskiego, najstarszych polskich nagród promujących młode talenty filmowe.

Wydarzenie uświetni recital Zbigniewa Zamachowskiego „Nie tylko o miłości”, któremu towarzyszył będzie pianista, kompozytor i aranżer – Roman Hudaszek. Ceremonia odbędzie się 14 października o 20:00 w olsztyńskim Multikinie. Więcej znajdziecie na stronie WAMA Film Festiwal.

Źródło: wamafestival.pl, oprac. red.

Słowa kluczowe:
WAMA Film Festival Olsztyn Multikino 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież