Prawie 7 milionów złotych będzie kosztował projekt modernizacji kętrzyńskiego zamku. Kętrzyn wygrał w konkursie na “zachowanie dziedzictwa kulturowego”.

Fot.szlak.zamkigotyckie.org.pl
Fot.szlak.zamkigotyckie.org.pl

Już wkrótce kętrzyński zamek zmieni się nie do poznania. W miniony wtorek ogłoszono wyniki konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego „Dziedzictwo kulturowe”. Projekt przygotowany przez miasto został wysoko oceniony – trzeci na liście rankingowej i otrzyma dofinansowanie 5.576.616 zł. Wartość całego projektu to kwota niemal 7 milionów złotych.

Projekt jest bardzo szeroki i obejmuje w swym zakresie między innymi: konserwację murów obronnych zamku krzyżackiego, roboty budowlane polegające na ociepleniu dachu, wymianę okien, remont drzwi zewnętrznych, modernizację c.w.u i c.o oraz prace elektryczne. Dzięki pieniądzom z RPO zamek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stanie się tak dzięki gumowym chodnikom, systemowi multimedialnemu i interaktywnemu, systemowi audio deskrypcji dla osób niewidomych. To nie wszystko, projekt zakłada również zakup ekspozycji, ram wystawienniczych. Koniec również z niedoskonałym obecnie systemem nagłośnieniowym w zamku. Będzie nowe. Będzie również oświetlenie przenośnej sceny dla muzeum i biblioteki, a także zestaw nagłaśniający.

W konkursie wystartowało wiele podmiotów. Ocenę formalną przeszło 27 wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 116 mln zł. Po ocenie wniosków dofinansowanie otrzyma ostatecznie 9 projektów na kwotę dofinansowania ponad 53 milionów zł. Na liście „rezerwowej” znalazło się kolejnych 14 projektów, które nie mają zagwarantowanego dofinansowania.

Realizacja projektu pozwoli na pełną i planowaną od dawna modernizację Zamku. Wartość projektu to 6.970.771,19 zł. Dofinansowanie wyniesie 5.576.616,95 zł. Okres realizacji 11.01.2018 do 20.12.2018. Dofinansowanie pozyskano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 6.1.1. Dziedzictwo kulturowe.

Źródło: nmketrzyn

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież