W najbliższych dniach mistrzowie tańca towarzyskiego pojawią się w Elblągu i zaprezentują swoje artystyczne umiejętności. Przedsięwzięciu towarzyszyć będzie także sportowa rywalizacja.

Fot.info.elblag.pl
Fot.info.elblag.pl

Blisko 500 zawodników i zawodniczek pojawi się na parkiecie hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Grunwaldzkiej w Elblągu. Wszystko po to, by powalczyć w 18 już edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”, który rozpoczyna się w najbliższy piątek.

Pary, które biorą udział w tych mistrziostwach tanmecznym korkiem będą walczyć o  tytuł najlepszej w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Uczestnicy wystartują w kilku grupach wiekowych, od juniorów po pary seniorskie.

Ale Baltic Cup to nie tylko rywalizacja, to także gościnne występy największych gwiazd parkietu. Do tej pory festiwalowa publiczność podziwiać mogła, m.in. Marcusa i Karen Hilton z Wielkiej Brytanii, włoską parę Michella Bonsignori i Monicę Baldasseroni oraz najlepszych polskich tancerzy: Lecha i Annę Romankiewiczów, Wojciecha i Barbarę Przemienieckich, Michała Malitowskiego i Joannę Leunis, a także Mistrzów Świata w kategorii kabaret – Eric Luna i Georgia Ambarian ze Stanów Zjednoczonych, oraz mistrzów w tańcu drużynowym Formację Standardową LOTOS – Jantar.  Równolegle z turniejem w tym roku będą odbywały się wystawy fotograficzne, a także targi taneczne oraz warsztaty i seminaria, których uczestnicy poznają aktualne trendy w branży.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie Jantar.

Źrodło: Baltic Cup

Słowa kluczowe:
Elbląg taniec mistrzostwa tancerze 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież