Projekt edukacyjny „Tradycyjny Sad” poświęcony jest restytucji sadów złożonych z tradycyjnych odmian jabłoni. Adresatami przedsięwzięcia są uczniowie oraz nauczyciele ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Fot. pixabay.com.pl
Fot. pixabay.com.pl

Projekt ma charakter międzyszkolnej rywalizacji i polega na promocji wiedzy dotyczącej starych odmian drzew owocowych oraz na stworzeniu mini sadu składającego się właśnie z tych drzew, w ogólnodostępnym miejscu. Może to być teren przy szkole, plebanii, kościele czy też wyznaczony przez gminę np. fragment parku.

Adresatami przedsięwzięcia są uczniowie oraz nauczyciele ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Projekt podzielony jest na trzy etapy. Realizacja każdego z nich zakończona jest przesłaniem raportu. Trzysta najlepszych zespołów, które w prawidłowy sposób wypełnią zadania pierwszego etapu otrzyma grant, z którego sfinansowane zostaną zestawy startowe roślin sadowniczych oraz materiały wspierające proces założenia sadu. Drugi etap to fizyczne zakładanie mini sadu. Trzeci etap to stworzenie uczniowskiej mapy pomologicznej starych odmian jabłoni i grusz. Każdy z etapów ma oddzielną pulę nagród.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada 2017 roku. Pula nagród wynosi około 70 000 złotych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Więcej informacji TUTAJ!

Źródło: warmia.mazury.pl

Słowa kluczowe:
sad konkurs zgłoszenia tradycyjny sad 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież