15 tysięcy kilometrów, z czego duża część autostopem. 11 krajów w 111 jedenaście dni. Przygoda 21-letniej Pauliny Żarnoch jest niezwykła, a opowiedziała ją na spotkaniu w swoim rodzinnym mieście.

- Podróżując autostopem można więcej zobaczyć i poznać ciekawych ludzi - zapewnia Paulina Żarnoch, która wybrała się w samotną podróż przez całą Azję. Zajęło jej to dokładnie 111 dni. Pokonała w tym czasie 15 tysięcy kilometrów odwiedzając Chiny, Kazachstan, Gruzję i wiele innych krajów. Przede wszystkim jednak, poznając ludzi i ich kulturę.

- To niesamowite, że młodzi ludzie realizują tak odważne marzenia - mówiła Renata Gawlińska, kierownik Biblioteki Publicznej w Mikołajkach zapraszając na spotkanie z młodą podróżniczką, które odbyło się w Klubie Czytelniczym ABC (Centrum Kultury).

Przybyli na spotkanie z Pauliną słuchali opowieści o innych, różnorodnych kulturach, ciekawych przygodach i anegdotach jakie spotykały ją w Państwie Środka i kolejnych etapach eskapady: wypożyczyła skuter bez uprawnień i wywinęła się szczęśliwie z kontroli drogowej, kupiła motocykl i uniknęła płacenia łapówek za przejazd, spotkała tajskiego mnicha i dogadała się z nim mimo nieznajomości języka a na koniec o mało co nie utknęła na granicy Chińsko - Kazachskiej. Opowieść trwała dwie godziny i mimo wszystko nie udało się Paulinie opowiedzieć o wszystkich perypetiach.

- Chciałam podziękować swojej mamie za wsparcie, które mi udzielała na każdym etapie podróży - powiedziała na koniec Paulina. - Chciałabym być kiedyś taką mamą, jaką ty jesteś dla mnie.

Opowieść Pauliny Żarnoch będzie można usłyszeć także 23 października w Galerii Mech w Olsztynie, o godz. 19.00.

Video: Mazuria.tv

Mateusz Klimek

Spotkanie z Pauliną Żarnoch. Fot. Mateusz Klimek

Słowa kluczowe:
video Mikołajki Paulina Zarnoch galeria 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę