Grupy teatralne z Litwy, Czech, Węgier czy Polski wystąpią na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W środę, 18 października startuje Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Nowa Europa – Demoludy”.

Fot. demoludy.art.pl
Fot. demoludy.art.pl

Wartości i idee Europy Środkowo-Wschodniej po raz jedenasty usłyszymy na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Od 18 do 21 października zaplanowano Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Nowa Europa – Demoludy”.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, do stolicy Warmii i Mazur zjadą cenione grupy teatralne zarówno z Polski, jak i z innych krajów europejskich: Vilniaus Teatras Lėlė z Litwy, Klicperovo Divadlo z Czech i Forte Company z Węgier. Artyści wystąpią przed olsztyńską publicznością z uznanymi spektaklami, nierzadko nagradzanymi na europejskich festiwalach. Nie zabraknie występu gospodarzy wydarzenia. Olsztyński teatr reprezentować będą Ewa Pałuska i występujący gościnnie Radosław Jamroż. Para aktorów wystąpi w spektaklu „Noc Helvera”.

W ramach festiwalu odbędzie się także szereg innych, nie mniej ciekawych wydarzeń, których możecie szukać na wszystkich trzech scenach teatralnych. Publiczność będzie miała okazję wziąć udział w czytaniach performatywnych na Scenie Kameralne, w spotkaniach z twórcami węgierskimi na temat współczesnego dramatu znad Dunaju na Scenie Dużej, a także wysłuchania koncertu w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, słynącej z zamiłowania do przedwojennych piosenek, który odbędzie się na zakończenie tegorocznej imprezy na Scenie Margines.

Organizatorem festiwalu jest Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Więcej informacji na temat imprezy i szczegółowy repertuar można znaleźć na poświęconej jej stronie internetowej.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież