To już oficjalne. Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej zostanie przekopany w miejscowości Nowy Świat. O decyzji Urzędu Morskiego w Gdyni, a tym samym Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poinformował szef resortu Marek Gróbarczyk.

Fot. materiał prasowy
Fot. materiał prasowy

Miejscowość Nowy Świat w gminie Sztutowo (położona położona między Skowronkami a Przebrnem) została wybrana, jako najlepsza lokalizacja do realizacji przekopu przez Mierzeję Wiślaną. O budowie kanału żeglugowego właśnie w tym miejscu poinformował podczas czwartkowej sesji elbląskiej rady miasta Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Jednocześnie zapewnił, że jest to jeden z priorytetów rządu. Inwestycja ma zapewnione trwałe finansowanie w wysokości 880 milionów złotych.

Budowa kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej ma się rozpocząć w drugiej połowie 2018 roku. Kanał ma mieć blisko 1 km długości i 5 metrów głębokości. Połączy on Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Dzięki temu możliwe będzie wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m, długości 100 m, szerokości - 20 m.

Źródło: PAP, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież