Grupa EGGER, międzynarodowy producent materiałów dla branży meblarskiej, wspólnie z partnerami biznesowymi oraz przedstawicielami władz, oficjalnie rozpoczęła budowę fabryki płyt wiórowych w Biskupcu. Będzie to dziewiętnasta fabryka EGGER na świecie, jednocześnie pierwsza w Polsce. To największa inwestycja realizowana dotychczas w regionie. Jej wartość szacowana jest na około miliard złotych. Symboliczne wbicie łopaty nastąpiło w środę 25 października.

Symboliczne wbicie pierwszej łopaty oficjalnie rozpoczęło najnowszą inwestycję EGGERw Biskupcu, w województwie warmińsko-mazurskim. Pierwsza w Polsce fabryka firmy będzie najnowocześniejszym zakładem przetwórstwa drewna w całej Grupie EGGER, wyposażonym w maszyny i technologie najnowszej generacji. Rocznie będzie on produkował około 650 tysięcy metrów sześciennych płyt wiórowych. Wartość inwestycji szacowana jest na miliard złotych.Po wielu miesiącach przygotowań, firma rozpoczęła prace budowlane, a otwarcie fabryki i uruchomienie produkcji zostały zaplanowane na czwarty kwartał 2018 roku.

„Cieszę się, że Polska wkrótce dołączy do sieci produkcyjnej EGGER. Już teraz współpracujemy z ponad 150 polskimi partnerami biznesowymi, a powstająca w Biskupcu fabryka jest w dużej mierze odpowiedzią na rosnące potrzeby lokalnego rynku, a także dalszy rozwój przemysłu meblarskiego i drzewnego w regionie, którego spodziewamy się w nadchodzących latach. Zakład spełnia najwyższe standardy zrównoważonej produkcji. Nasza inwestycja stworzy łącznie około 1000 miejsc pracy i jestem przekonany, że pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy
i społeczny w województwie warmińsko-mazurskim” – powiedział Michael Egger, współwłaściciel Grupy EGGER.

W dziewiętnastej fabryce przedsiębiorstwa bezpośrednie zatrudnienie znajdzie 400 osób. Dzięki aktywności inwestora powstanie również około 600 pośrednich miejsc pracy, stworzonych przez partnerów biznesowych oraz lokalne małe i średnie przedsiębiorstwa. Zakład produkcyjny w Biskupcu będzie odgrywał kluczową rolę w tej części Europy, a wytwarzane w nim materiały będą dystrybułowane zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych. Produkcja będzie skoncentrowana na surowych płytach wiórowych, których znaczna część uzupełniona zostanie papierem dekoracyjnym i innymi przetworzonymi materiałami, dedykowanymi polskimi międzynarodowym firmom z branży meblarskiej oraz przedsiębiorstwom związanym z projektowaniem wnętrz.

Pierwsza w Polsce fabryka EGGER będzie częścią Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powstanie na działce o powierzchni 85 ha zlokalizowanej na południe od Biskupca, w pobliżu skrzyżowania dróg krajowych nr 16 i 57. Zakład zostanie podzielony na kilka głównych części, takich jak składowisko drewna, obszar produkcyjny, teren do obróbki materiałów drewnopochodnych, magazyn produktów oraz budynki administracyjne. Umiejscowienie poszczególnych części fabryki zostało wybrane w taki sposób, aby zminimalizować jej wpływ na otoczenie i środowisko naturalne. Firma EGGER jest liderem branży w zakresie zrównoważonej i zintegrowanej produkcji. Materiały wytwarzane w fabryce w Biskupcu będą podlegały surowym normom, a także regularnym wewnętrznym i zewnętrznym testom.

„To dla nas, mieszkańców miasta i gminy Biskupiec, historyczny moment. Ten zakład oznacza wielowymiarowe zmiany: zastrzyk energii dla całego regionu, ożywienie lokalnej gospodarki, miejsca pracy dla naszych mieszkańców, ale i nowe twarze na biskupieckich ulicach. Jesteśmy obiektem zazdrości wielu gmin. Wierzę, że razem z firmą EGGER stworzymy dobrą, sąsiedzką relację” – powiedział Kamil Kozłowski, Burmistrz Biskupca.

Inf. prasowa

Video: mazuria.tv

Fot. Piotr Piercewicz

Uroczyste "wbicie łopaty" pod budowę fabryki Egger w Biskupce

Słowa kluczowe:
Biskupiec egger fabryka video 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # Traci 2018-08-05 13:18
Thankfulness to my father who informed me concerning this web site, this blog is genuinely remarkable.


Feel free to surf to my web site hostels seoul: https://hostelseoulkorea.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować