Najbardziej rozpoznawalny produkt turystyczny Warmii i Mazur już niebawem powalczy o prestiżowy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Mowa oczywiście o Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Do piętnastej edycji konkursu na najlepszy produkt turystyczny mazurską wodę zgłosiło Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”. Głosowanie rusza 6 listopada.

Fot.archiwum mazuria.tv
Fot.archiwum mazuria.tv

Komisja konkursowa oraz internauci będą decydować o zwycięstwie w tegorocznej piętnastej już edycji konkursu na najlepszy produkt turystyczny. O to miano powalczy także Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Każdy turysta kojarzy województwo warmińsko-mazurskie z wielką wodą. Nic dziwnego. Tak rozległego ciągu jezior, umożliwiającego uprawianie wszystkich rodzajów turystyki wodnej, a równocześnie tak urozmaiconego, nie ma w żadnym innym regionie Europy. Jest to obszar wyjątkowy zarówno w skali całego kraju, jak i kontynentu – niezwykle bogaty pod względem przyrodniczym, pełen historycznych zabytków oraz uwielbiany przez miłośników sportów wodnych, wędkarstwa i letników. Długość szlaku w linii prostej wynosi 111 kilometrów.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Regionalne Organizacje Turystyczne dokonują oceny otrzymanych zgłoszeń i następnie wskazują 3 produkty turystyczne z całego regionu do udziału w etapie ogólnopolskim, w tym jeden z nich do rankingu internetowego. Następnie kandydatury oceniane są przez komisję konkursową. Dodatkowo trwa głosowanie internautów na najlepszy produkt turystyczny.

Zapowiada się zacięta walka podczas internetowego głosowania, bo w szranki z mazurską wodą stanęło 15 największych atrakcji turystycznych z całej Polski takich jak Kopalnia Guido, Wigierski Park Narodowy czy Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Źródło: IT Mrągowo

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Szukaj

Wyszukaj obiekt

Zobacz mapę obiektów

Pokaż mapę

Zobacz wszystkie obiekty

Pokaż obiekty