Nadleśnictwo Strzałowo, w gminie Piecki przygotowuje się do otwarcia punktu sprzedaży dziczyzny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem kupić tusze  jelenia, dzika i sarny będziecie mogli już w połowie listopada. To nie jedyne takie miejsce na Warmii i Mazurach, łącznie będzie ich dziewięć.

Fot. pixabay.com
Fot. pixabay.com

Strzałowo to jedno z dziewięciu nadleśnictw na Warmii i Maurach, gdzie już niebawem będzie można zakupić dziczyznę. Punkty sprzedaży utworzono w ramach projektu rozwojowego „Zdrowa żywność z Polskich lasów”. Według leśników jego celem jest promocja spożywania polskiej dziczyzny, m.in. poprzez poprawę dostępności. – Polacy w porównaniu do pozostałych obywateli krajów Unii Europejskiej spożywają dużo mniej dziczyzny w przeliczeniu na mieszkańca – przyznaje Krzysztof Mroczkowski, Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie Strzałowo. – Pomysł na pewno jest dobry, gdyż zwiększenie dostępności jednego z najzdrowszych rodzajów mięsa może mieć tylko same pozytywne skutki.

Punkty sprzedaży dziczyzny powstają w nadleśnictwach, które mają Ośrodki Hodowli Zwierząt. Łącznie na Warmii i Mazurach będzie ich dziewięć: Ciechanów, Iława, Lidzbark, Miłomłyn, Młynary, Nidzica, Olsztyn, Nowe Ramuki oraz Strzałowo. Przy RDLP w Olsztynie pod koniec roku planowane jest także utworzenie sklepu z produktami pochodzącymi z lasu.

Nadleśnictwo Strzałowo planuje uruchomić sprzedaż w drugiej połowie listopada. Jest to związane z potrzebą wykonania remontu pomieszczeń, które zostaną przeznaczone do prowadzenia punktu sprzedaży bezpośredniej. Na miejscu każdy z nas będzie mógł kupić całe, nieskórowane tusze jeleni, saren i dzików.

Jak poinformowało nas Nadleśnictwo Strzałowo, sprzedaż bezpośrednia tusz zwierzyny łownej dla klienta indywidualnego nie wpłynie na zwiększenie pozyskania zwierzyny. – Będą to sztuki pozyskane zgodnie z Rocznym Planem Łowieckim, które nie zostaną sprzedane do odbiorców hurtowych – dodaje Krzysztof Mroczkowski.

Więcej informacji będzie można uzyskać telefonicznie lub na stronie internetowej nadleśnictwa (po uruchomieniu sprzedaży).

Utworzenie eksperymentalnych punktów sprzedaży na Warmii i Mazurach ma być początkiem realizacji projektu „Zdrowa Żywność z Polskich Lasów”, zapowiadanego przez Lasy Państwowe. Zakłada on także propagowanie i ochronę pszczelarstwa jako znacząco wpływającego na zachowanie i zwiększenie bogactwa przyrodniczego terenów leśnych i znajdujących się w najbliższej okolicy lasów. Realizację tego etapu przewidziano na lata 2017-2019.

Marlena Bieleninik

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # Nydia 2018-10-18 03:28
I'm really enjoying the design and layout of your website.
It's a very easy on the eyes which makes it much more
pleasant for me to come here and visit more
often. Did you hire out a developer to create your theme?
Fantastic work!

My site ... pani pozna pana: https://www.xvideos.com/tags/sex-anonse
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Ktos 2017-11-06 20:03
Wszystko ładnie pieknie tylko zastanawia mnie jaka bedzie cena.Na dzien dzisiejszy cena skupy dzika to np. 4,5/kg to ciekawe ile oni zaspiewaja :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Ira 2017-11-06 17:04
:cry:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować