Imprez biegowych zdecydowanie przybywa. Na taką też formę aktywnego spędzania wolnego czasu postawiło w tym roku wiele miast z Warmii i Mazur, a zbliżające się Święto Niepodległości jest świetną okazją do tego typu sportowych inicjatyw. Biegowe imprezy w ramach 11 listopada odbędą się nie tylko w stolicy naszego regionu, ale także w innych miejscowościach.

Fot. Źródło: Miasto Darłowo
Fot. Źródło: Miasto Darłowo

Popularność biegowych imprez rośnie z roku na rok w naszym regionie. Okazji do organizacji tego rodzaju przedsięwzięć, w ciągu całego roku kalendarzowego jest mnóstwo. Z okazji Święta Niepodległości w Olsztynie, Elblągu, Ełku, Giżycku czy w Ogonkach koło Węgorzewa zaplanowano patriotyczne biegi.

W najbliższą sobotę, 11 listopada zapraszamy biegaczy do Olsztyna. Tam punktualnie o godzinie 11.11 rozpocznie się 10 kilometrowy bieg, ktory wystartuje z Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. W ten sam dzień i taką samą trasę będą mieli do pokonania biegacze z Elbląga, gdzie odbędzie się czwarta już edycja biegu niepodległości. Start i meta zlokalizowana będzie na ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego.

Ełk także zaproponował mieszkańcom biegową rywalizację. 11 listopada o godz. 11.11 na dystansie 1111 m ulicami miasta po oznaczonej trasie wystartują wszyscy chętni, bez względy na wiek. Start i meta zlokalizowane będą przy Urzędzie Miasta (ul. Piłsudskiego). Zapisy w biurze zawodów w godz. 9.30 – 11.00.  Z kolei w Giżycku odbędzie się Biało-Czerwony Bieg Niepodległości, który wystartuje o godz. 14.00 z ul. Św. Brunona. Podobnie jak w ubiegłym roku, zawodnicy zostaną obsypani tzw. kolorami holi.

Biegaczy zapraszamy także go miejscowości Ogonki koło Węgorzewa, gdzie nieprzerwanie od 2011 odbywa się Jesienne Święto Biegów. W tym roku oprócz IV Marszu Niepodległości organizatorzy zaplanowali Bieg Niepodległości na dystansie 5 km oraz bieg BiegamBoLubię LASY (10km).

Oprac. red

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież