Piękno mazurskiej przyrody i jednocześnie 40-lecie Mazurskiego Parku Krajobrazowego stały się myślą przewodnią wystawy, która już na początku grudnia zagości w Mrągowie. Autorem zdjęć jest oczywiście dobrze znany fotografik, Waldemar Bzura. Otwarcie ekspozycji 1 grudnia w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki.

Fot. Waldemar Bzura
Fot. Waldemar Bzura

Waldemar Bzura od wielu już lat związany jest z Mazurskim Parkiem Krajobrazowym. Na stałe mieszka w Krutyni gdzie oddaje się bez reszty swoim dwóm pasjom - fotografowaniu mazurskiej flory i fauny oraz pracy na rzecz ochotniczej straży pożarnej. Swoje prace publikuje w wielu czasopismach, przewodnikach i albumach. Prace Waldemara Bzury tym razem pojawią się w holu Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Mazurski Park Krajobrazowy wraz z Biblioteką Miejską w Mrągowie serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy, która odbędzie się 1 grudnia bieżącego roku o godz. 17.00. Celem wystawy jest prezentacja zarówno walorów krajobrazowych, przyrodniczych i kulturowych regionu, a także fotografie archiwalne ukazujące funkcjonowanie mazurskiego parku.

Mazurski Park Krajobrazowy - największy i najstarszy park na Warmii i Mazurach, położony w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zróżnicowany krajobraz oraz bogactwo świata roślin i zwierząt sprawiają, że każdy znajdzie tu idealne miejsce do odpoczynku i obcowania z przyrodą. To tu znajduje się jezioro Śniardwy, największe jezioro w Polsce, oraz Puszcza Piska i rzeka Krutynia, uznana za najpiękniejszy w Polsce i najpopularniejszy w Europie szlak kajakowy. Ponadto usytuowany tu jest jedyny w naszym województwie rezerwat biosfery (MaB) - „Jeziora Mazurskie”. Infrastruktura turystyczna parku to ścieżki przyrodnicze i szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 150 km oraz wieże do obserwacji ornitologicznych, ponad 200-stu gatunków ptaków występujących na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Już od 40-stu lat Mazurski Park Krajobrazowy chroni najcenniejszy fragment Mazur i zachowuje go dla przyszłych pokoleń.

W programie otwarcia wystawy zaplanowano wyświetlenie filmu przygotowanego z okazji obchodów jubileuszu Parku. Wystawie będzie towarzyszyć stoisko promocyjno - edukacyjne, na którym będzie można zaopatrzyć się w wydawnictwa turystyczne dotyczące Parku. Najmłodszych zapraszamy do udziału w przyrodniczych quizach i zabawach już od godz. 16.00. Wystawę można będzie obejrzeć do końca stycznia 2018 roku.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Słowa kluczowe:
 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież