Po pięciu latach posterunek policji w Wydminach, jako pierwszy na Warmii i Mazurach, został reaktywowany. Do 2020 roku mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego mają zyskać jeszcze 10 placówek.

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Policja musi być dla ludzi i blisko ludzi, zaznaczył wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, który 20 listopada w Wydminach otworzył reaktywowany po pięciu latach posterunek policji.

Posterunek w Wydminach został zlikwidowany 1 lipca 2012 r. W reaktywowanym pracuje pięciu funkcjonariuszy policji, w tym dwóch dzielnicowych. Pomieszczenia przekazała gmina, wyremontowano je z budżetu policji.

Posterunek obejmie swoim działaniem teren gmin Wydminy, Miłki i Kruklanki, czyli teren zamieszkany przez ponad 14 tys. osób. Dotychczas najbliższą jednostką była powiatowa komenda policji w Giżycku, odległa od Wydmin o ponad 25 km.

W przeprowadzanych przez gminę Wydminy w ostatnich latach ankietach, brak posterunku wskazywany był przez mieszkańców jako drugi po bezrobociu najważniejszy problem społeczny, a także główny powód braku poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Jak podkreśla Wójt Wydmin Radosław Król, jest to ważne również ze względu na turystyczny charakter gminy, leżącej na obszarze Wielkich Jezior Mazurskich. W sezonie letnim w okolicach przebywa wielu turystów wypoczywających nad jeziorami i w pobliskiej Puszczy Boreckiej.

Jest to pierwszy przywrócony do istnienia posterunek na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Według komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka, w przyszłym roku mają zostać reaktywowane kolejne trzy (w Dubeninkach, Kolnie i okolicach Szczytna), a do 2020 r. jeszcze 10 posterunków.

Źródło: Portal Samorządowy, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież