Brytyjski dziennik The Telegraph opublikował ranking miejsc, które warto zobaczyć podróżując po Europie Wschodniej. Na liście widnieje Wilczy Szaniec. Była wojenna kwatera głównego wodza III Rzeszy znalazła się wśród 25. najatrakcyjniejszych destynacji w tej części Europy.

Fot. Marek Matecki/ Źródło: lasy.gov.pl
Fot. Marek Matecki/ Źródło: lasy.gov.pl

Była kwatera wojenna Hitlera w Gierłoży niedaleko Kętrzyna, jedna z najważniejszych i najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Mazur, została doeniona przez Brytyjczyków. Dziennik The Telegraph wymienił Wilczy Szaniec wśród 25. najatrakcyjniejszych miejsc do zwiedzenia w Europie Wschodnie w 2017 r.

Wilczy Szaniec, od kwietnia tego roku zarządzany przez Lasy Państwowe, cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Według leśników z Nadleśnictwa Srokowo, obiekt od kwietnia odwiedziło 300 tys. osób, czyli średnio 2 tys. dziennie.

– Wśród odwiedzających ponad 20 proc. stanowią obcokrajowcy. Nie spodziewaliśmy się tak olbrzymiego zainteresowania tym obiektem i powoli staje się on główną atrakcją naszego regionu – mówi Zenon Piotrowicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo.

W rankingu The Telegraph poleca odwiedzić także Kraków i polskie Tatry. W zestawieniu znajdziemy również Moskwę, Dubrownik czy Budapeszt.

Do wizyty w Wilczym Szańcu zachęcać może filmik opublikowany przez Echa Leśne TV. Zobaczcie sami!

 

Źródło: Nadleśnictwo Srokowo, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież