Czym jest „genetyka zachowania”? Jaka jest historia biologii molekularnej w kryminalistyce? Jakie są niezwykłe owady z epoki dinozaurów? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można usłyszeć podczas kolejnej edycji Nocy Biologów w Olsztynie.

Fot. pexels.com
Fot. pexels.com

Warsztaty, pokazy i wykłady będą czekać na wszystkich, którzy pasjonują się naukami biologicznymi. W piątek 12 stycznia na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM odbędzie się Noc Biologów 2018.

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim Noc Biologów rozpocznie się o godz. 8.00, aby umożliwić udział w eksperymentach dzieciom z przedszkoli i szkół. Organizatorzy liczą, że już po południu przyjdą ponownie, tym razem ze swoimi rodzicami. Działać będzie także kawiarnia naukowa, gdzie w kameralnych warunkach porozmawiać będzie można z prawdziwymi naukowcami.

Noc Biologów ma na celu przekazanie wiedzy przyrodniczej oraz wyników prowadzonych na UWM badań naukowych na różnych poziomach – od podstawowych wiadomości przyrodniczych do zagadnień problematycznych, nurtujących współczesną biologię i biotechnologię.

Źródło: olsztyn.eu, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież