Mieszkańcy Ełku będą mogli cieszyć się nową plażą miejską. Ale i nie tylko. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na zagospodarowanie brzegu wokół Jeziora Ełckiego i wkrótce zostanie podpisana umowa z wykonawcą, który zrealizuje to przedsięwzięcie. Łączny koszt zaplanowanej inwestycji to ponad 4,7 mln zł.

Fot. Źródło: www.photoblog.pl
Fot. Źródło: www.photoblog.pl

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu: „Zagospodarowanie brzegu Jeziora Ełckiego na cyplu dla rozwoju turystyki i rekreacji w Ełku – etap II”, na który Miasto Ełk pozyskało 3,3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

W ramach inwestycji zostanie postawiony budynek z zapleczem sanitarno-szatniowym, deszczochron w formie zadaszonej altany parkowej, pomostu stałego na jeziorze oraz plaży piaszczystej, slipu, pomostu pływającego, ciągów pieszych wraz z aneksami wypoczynkowymi i schodami terenowymi, parkingu dla samochodów osobowych i rowerów, a także dojazd oraz miejsce postojowe karawaningu. Dodatkowo pojawi się oświetlenie, nowe ławki, stojaki na rowery, tablice informacyjne czy poidełka, a teren wokół zostanie zagospodarowany zielenią.

Przewidywany termin zakończenia prac to połowa czerwca 2018 r. Łączny koszt inwestycji to ponad 4,7 mln zł, w tym 3,3 mln zł – 85% dofinansowania z UE (kosztów kwalifikowalnych) i ok. 1,4 mln zł – z budżetu miasta.  Obecnie realizowany jest I etap budowy Plaży Miejskiej w Ełku. Łączna wartość inwestycji to ponad 3,4 mln zł. Natomiast przewidywany termin zakończenia prac to koniec maja 2018 r.

Źródło: Miasto Ełk
 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież