Czy chciałbyś zwiedzić nieznane Ci miasto tak jakby oprowadzał Cię po nim dobry znajomy? A może pragniesz spędzić czas w obcym miejscu jak miejscowa młodzież? Niebawem z takiej możliwości będą mogli skorzystać turyści wybierający się do Olsztyna. Stowarzyszenia Olsztyn 2.0 planuje wydać nietypowy przewodnik. Jeśli im się uda, będzie to pierwsza w Polsce edycja mapy USE IT EUROPE.

Fot. Fb Use-IT Olsztyn
Fot. Fb Use-IT Olsztyn

Przewodnik po Olsztynie będzie częścią sieci USE IT EUROPE, która pomogła wydać mapy w ponad 40 miastach Europy. W Polsce byłaby to pierwsza edycja. Przewodnik po mieście, skierowany do młodych podróżników, to inicjatywa stowarzyszenia Olsztyn 2.0. Znajdą się w nim miejsca miejsca polecane przez olsztynian na pierwszą randkę, nie zabraknie barów mlecznych z tanim i smacznym jedzeniem oraz klimatycznych pubów.

Mapa ma być dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej. Przewodniki, które już powstały w ramach inicjatywy USE IT EUROPE, dostępne są najczęściej w schroniskach młodzieżowych, hostelach lub informacjach turystycznych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to mapa-przewodnik po Olsztynie ma być gotowa na wakacje. Obecnie na facebookowym profilu USE-IT OLSZTYN publikowane są pytania do mieszkańców. Inicjatorzy chcą dzięki nim pokazać turystom Olsztyn tak jak widzą go jego mieszkańcy.

Źródło: fb Use-It Olsztyn, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież