W najbliższą środę 17 stycznia w placówkach muzealnych na całym świecie odbędzie się kolejna edycja „Museum Selfie Day”. Tego dnia do pstrykania zdjęć z dziełami sztuki zachęca także Muzeum Warmii i Mazur. Wstęp będzie wolny, a na odwiedzających czekać będą niespodzianki!

Fot. Twitter akcji
Fot. Twitter akcji

Muzeum Warmii i Mazur przyłączyło się do międzynarodowej akcji „Museum Selfie Day”. Motywem przewodnim akcji jest autoportret wykonany telefonem komórkowym na wystawach muzealnych. Specjalnie przygotowane rekwizyty i elementy historycznych kostiumów pomogą zwiedzającym upodobnić się do postaci prezentowanych przez dzieła sztuki.

Autorką pomysłu jest duńska designerka Olivia Muus. Zwiedzając National Gallery w Kopenhadze, zrobiła zdjęcie dzieła sztuki w pozie selfie, które stało się inspiracją do stworzenia w sieci #Museum Selfies. Dzięki temu powstała idea promowania sztuki za pośrednictwem portali społecznościowych.

Wydarzenie odbędzie się 17 stycznia. Środowa akcja w Olsztynie rozpocznie się o 10.00 i zakończy o 16.00. Więcej informacji na stronie internetowej www.muzeum.olsztyn.pl

Źródło: Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie/ Oprac. Redakcja

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież