Malownicze okolice Ełku najlepiej zwiedzać z dobrym przewodnikiem. Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku wraz z Towarzystwem Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej opublikowało przewodnik po 31-kilometrowej trasie rowerowej. Warto się z nim zapoznać!

Fot. youtube
Fot. youtube

Towarzystwo Krajobrazowe i Turystyki Aktywnej w Ełku zaprasza na około 31 kilometrową przejażdżkę ścieżką rowerową. Ścieżka wiedzie pośród pagórków, pól, łąk i lasów. Na trasie odnaleźć można ginące już wiejskie krajobrazy, m.in. polne drogi, przy których rosną wiekowe, rosochate wierzby. Możliwość podziwiania rozległej panoramy z punktu widokowego na wzgórzu Bunelka. Na trasie położone są jeziora: Ełckie, Szarek, Mącze, Karbowskie oraz rzeka Ełk.

Ścieżka rowerowa nie jest oznakowana na trasie. Czasami w terenie łączy się z oznakowanym szlakiem niebieskim. Opracowaniem trasy oraz tekstem zajął się Jarek Wasilewski - licencjonowany przewodnik turystyczny na teren województwa warmińsko-mazurskiego.

Powiat ełcki ze swoimi urozmaiconymi krajobrazami i mnogością jezior jest terenem bardzo atrakcyjnym do uprawiania turystyki rowerowej. Dla amatorów tej formy turystyki proponujemy szereg tras rowerowych, bazujących na utwardzonych ścieżkach rowerowych miast i wiodących polnymi drogami, czy wąskimi, często trudnymi do pokonania ścieżkami. Ze względu na urozmaiconą rzeźbę terenu i zróżnicowany rodzaj nawierzchni, po których trasy przebiegają, zalecamy wykorzystanie roweru górskiego.

Źródło: WWiM

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież