Trzy formuły - Intro, Rekrut oraz Hardcore, a ponadto nowa trasa, rekordowa liczba startujących, wśród których znajdą się ekipy żołnierzy z Wielonarodowej Grupy Bojowej NATO i 15-tej Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Do tego debiut nowej przeszkody i tradycyjnie - specjalna strefa kibica oraz gastronomiczna. Tak w skrócie zapowiada się Zimowy Runmageddon, który już 24-25 lutego zawita do Ełku.

Fot. Runmageddon Ełk
Fot. Runmageddon Ełk

Ekstremalne biegi przeszkodowe już na stałe wpisały się w kalendarz sportowych imprez Ełku. W ostatnim odbywającym się tu wydarzeniu, w czerwcu 2017 roku, wzięła udział rekordowa, ponad dwutysięczna grupa fanów Runmageddonu. Rekordowa ma być również tegoroczna edycja zimowa, która w zeszłym roku ściągnęła do Ełku 700 Uczestników. Tym razem na linii startu stanie blisko tysiąc osób, którzy zmierzą się z zupełnie nową trasą. Starty przewidziano spod hali sportowo-widowiskowej przy ul. Św. M. M. Kolbego 11.

Organizatorzy przywiozą do Ełku pięć tirów wypełnionych ponad 70 przeszkodami. Ich łączna waga wyniesie aż 37 ton! Nie zabraknie wśród nich tych najbardziej popularnych – Porodówki, Zasieków, Multiriga, Ścian, Helikoptera, Firemana czy Komandosa. W Ełku zadebiutuje też nowa przeszkoda.

–  Ogromnie się cieszę z powrotu na Mazury. Tutejszy klimat sprzyja Runmageddonowi. Jest tu mroźno, hardcorowo, a wszystko to w przepięknej scenerii. To kochamy najbardziej. Jestem przekonany, że każdy kto ruszy na trasę, dotrze do mety niesamowicie szczęśliwy. Chociaż lekko nie będzie. To mogę zagwarantować. Osobiście, nie mogę doczekać się formuły Hardcore, której jeszcze w zimę tu nie robiliśmy. To powoduje dodatkowy dreszczyk emocji – mówi Jarek Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Start w Ełku jest obowiązkowy dla wszystkich, którzy chcą postawić na półce z trofeami statuetkę Zimowego Weterana. Aby zdobyć to wyróżnienie, należy ukończyć zimowe imprezy w formułach Rekrut, Classic i Hardcore w sezonie 2018. Ponieważ zimowa formuła Hardcore zaplanowana została tylko raz – w Ełku – będzie to jedyna okazja by ją pokonać. Po morderczych zmaganiach, na mecie czekać będzie na wszystkich startujących Runmageddonowe SPA, czyli gorące napoje, ogrzewalnie i ciepłe prysznice.

– Zimowy Runmageddon odbywa się w Ełku już po raz drugi. Tym razem w stolicy Mazur przygotowaliśmy także „hardcorowe” przeszkody. Wzbudzą one nie mniej radości, wyzwań, ale również łez niż Hardcore w górach. Będzie to prawdziwa walka ze słabościami dla wszystkich uczestników - dla mnie też. Runmageddon stał się już sportową wizytówką naszego miasta i cieszę się, że z każdą edycją na starcie staje coraz więcej zawodników, nawet z najdalszych zakątków Polski. Niektórzy to już zaprawieni w boju weterani. Ja także szykuję się do startu i tym razem oczekuję rekordowej liczby uczestników. Do zobaczenia na trasie! – zaprasza Tomasz Andrukiewicz, prezydent miasta Ełku.

Organizatorzy z myślą o kibicach przygotują strefę cateringową i challange, w której wygrać będzie można wartościowe nagrody od partnerów Runmageddonu. Partnerem strategicznym imprezy jest Miasto Ełk, współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku, a wydarzenie jest współfinansowane z budżetu Miasta Ełk.

Zapisy internetowe (www.runmageddon.pl/zapisy) trwają do 22 lutego (czwartek) do godz. 15.00. Zapisy w Biurze Zawodów będą możliwe od piątku do niedzieli. Wszystkie informacje dostępne są tu

Słowa kluczowe:
zimowy runmageddon Ełk sport biegi ekstremalne 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież