Siatka połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury poszerza się o kolejne europejskie miasta. Po Lwowie i Burgas przyszedł czas na Zagłębię Ruhry. Pierwszy lot z Szyman do Dortmundu zaplanowano na 14 maja.

Fot. pixabay.com
Fot. pixabay.com

Obecnie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury można polecieć do Londynu-Luton (Wizzair), Londynu-Stansted (Ryanair). Z kolei 27 marca zostaną uruchomione loty do Lwowa (LOT), a w okresie od 19 czerwca do 4 września podróże do Burgas (Bułgaria) oraz Kolonii (Niemcy) obsługiwać będzie firma lotnicza Small Planet.

Siatka połączeń z warmińsko-mazurskiego lotniska poszerzy się niebawem o bezpośrednie połączenie z kolejnym europejskim miastem. Już w połowie maja zostaną uruchomione regularne loty do Dortmundu. Nowa trasa do Zagłębia Ruhry z pewnością wzmocni relacje biznesowe oraz turystyczne pomiędzy Polską i Niemcami.

– Już od dawna mieszkańcy naszego regionu zainteresowani byli tym kierunkiem – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Jest on dla nas bardzo istotny, także z innych powodów, tym bardziej, że port w Dortmundzie ma bardzo duże znaczenie logistyczne. To okno nie tylko na Europę, ale również na cały świat. Cieszę się, że siatka połączeń z naszego lotniska ciągle się powiększa i zwiększa się liczba osób, które z niego korzystają. 

Trasę obsługiwać będzie Wizz Air, czyli największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej.

– To dla mnie wielka przyjemność, że możemy przekazać Państwu tę informację –mówił Gabor Vasarhelyi, menedżer do spraw komunikacji w Wizz Air. – My już od dawna promujemy region Warmii i Mazur wśród naszych klientów. Wierzę, że turyści z Niemiec zdecydują się jeszcze liczniej odwiedzać ten uroczy region, co wpłynie korzystnie również na rozwój lokalnego rynku pracy. To także dogodne rozwiązanie w kontekście turystycznych wyjazdów weekendowych.

Loty będą się odbywać się dwa razy w tygodniu - poniedziałki oraz piątki. Już teraz można rezerwować bilety, których ceny zaczynają się od 59 zł.

Żródło: WWiM, oprac. red.

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież