Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zamówił zmodernizowany trójczłonowy elektryczny zespół trakcyjny, który przekaże Przewozom Regionalnym. Pociąg dostarczą za 12 mln zł Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego "Mińsk Mazowiecki".

 Fot. portal samorządowy
Fot. portal samorządowy

Zgodnie z podpisaną umową wybrana w przetargu mińska spółka ma wykonać dostawę w ciągu 240 dni. Kupiony przez samorząd zmodernizowany pociąg typu EN57 ma pomieścić 332 osoby, w tym ok. 160 na miejscach siedzących. Będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, rodziców z małymi dziećmi czy przewozu rowerów.

Tabor zostanie przekazany w bezpłatne użyczenie olsztyńskiemu oddziałowi Przewozów Regionalnych i będzie wykorzystywany na zelektryfikowanych liniach kolejowych, m.in. Olsztyn-Działdowo, Olsztyn-Iława-Jabłonowo i Olsztyn-Elbląg.

Jak powiedzi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, o zakupie przez samorząd takiego pojazdu zdecydowały względy ekonomiczne i funkcjonalność. Jego zdaniem fabrycznie nowy pociąg kosztowałby o 6-8 mln zł więcej, a gruntownie zmodernizowana jednostka EN57 zapewnia zbliżony poziom bezpieczeństwa i komfortu podróży. Wartość zamówienia to blisko 12 mln zł, z czego 8,3 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020.

Będzie to 14. jednostka kupiona przez samorząd i przekazana w użytkowanie oddziałowi Przewozów Regionalnych w Olsztynie. Wcześniej były to autobusy szynowe - pięć sztuk SA 106 i sześć sztuk SA 133 oraz dwa elektryczne zespoły trakcyjne - dwuczłonowy EN98-003 i trójczłonowy EN62-001. Łączna wartość tego taboru sięgała 113 mln zł.

Źródło: Portal Samorządowy

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież