Takiego święta w stolicy Warmii i Mazur jeszcze nie było. Przez dwa dni Olsztyn został zdominowany przez Krystyny.

Fot. Marcin Kierul
Fot. Marcin Kierul

Niezwykła akcja pierwszą odsłonę miała miejsce w 1998 roku, natomiast Olsztyn gościł już 21. odsłonę Ogólnopolskiego Zjazdu Krystyn. Wydarzenie organizowane jest zawsze w dzień imienin Krystyny.

- Jej imię nie ma żadnego związku z babciami, ciociami, kuzynkami - wyjaśniała zgromadzonym na staromiejskim rynku mama najmłodszej uczestniczki zjazdu, 3-letniej Krystyny. - Chodziło nam o znamię, jakie wiąże się z tym imieniem. Bo wszystkie Krystyny są m.in. porządne i zaradne.

Do Olsztyna solenizantki zaczęły zjeżdżać już w poniedziałek (12 marca), dzień przed imieninami. Tego dnia zjadły uroczystą kolację. Nie brakowało też dobrej zabawy przy okazji występów Krystyny Giżewskiej oraz Krystyny Świąteckiej z zespołem Czerwony Tulipan.

Wrocław, Katowice, Żory, Gdańsk, Łeba, Białystok - to tylko niektóre miasta, z których przyjechały uczestniczki zjazdu. Ale do Olsztyna przyjechały też panie spoza Polski m.in. z Chicago. Wtorek był dniem zwiedzania Olsztyna oraz oficjalnych, zjazdowych obchodów. Wydarzenie otwarto 13 marca o 13:00 na scenie staromiejskiej. "Hej, hej Krystyny, mamy imieniny/więc śpiewajmy dziś, bo to święto Kryś!" - niosło się po Starym Mieście, a pare minut po 13:00 rozbrzmiał hymn zjazdu.

- Pierwszy raz mam okazję stać przed tak dużą liczbą pań o tym samym imieniu - mówił podczas powitania uczestniczek zjazdu prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Jestem bardzo zaszczycony, że możemy Was gościć w naszym mieście. Choć historia naszego miasta wiąże się z wieloma zacnymi postaciami, jak Kopernik czy Mendelsohn, dziś najważniejsze jesteście Wy. Życzę Wam wszelkiej pomyślności i zdrowia. Zachęcam też do powrotów do Olsztyna z całymi rodzinami.

Na zjazd do stolicy regionu przyjechało ok. pół tysiąca Krystyn. Hasło tegorocznej imprezy to "Warmia i Mazury skarbem kultury".

Źródło: Urząd Miasta Olsztyn

Słowa kluczowe:
Olsztyn zjazd Krystyn imieniny 

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # Manuela 2018-10-31 04:14
This post is actually a fastidious one it helps new internet users, who
are wishing in favor of blogging.

my homepage :: seks anonse: https://www.xvideos.com/tags/seks-anonse
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować