Tradycja organizowania jarmarków wielkanocnych ma się na Warmii i Mazurach dobrze. Będzie można przekonać się o tym już w najbliższy weekend, kiedy to imprezy tego rodzaju zagoszczą w wielu większych i mniejszych miejscowościach regionu.

Fot. pixabay.com.pl
Fot. pixabay.com.pl

Podczas jarmarków można zaopatrzyć się w wielkanocne kulinaria i różnorodne ozdoby, wyroby rzemiosła i rękodzieła artystycznego. W wielu miejscach ofercie handlowej towarzyszą degustacje, występy artystyczne, loterie świąteczne, konkursy na najładniejszą palmę, pisankę czy zajączka, warsztaty, gry i zabawy dla najmłodszych.

W piątek 23 marca odbędzie się Wiosenny Kiermasz Wielkanocny w Piszu (pl. Daszyńskiego). Jego rozpoczęcie przewidziano na godz. 10.00. Więcej imprez zaplanowano na sobotę 24 marca. Tego dnia Olsztynek zaprasza na kolejną edycję Olsztyneckiego Jarmarku Wielkanocnego (rynek miejski, godz. 11.00-15.00). Olecko przygotowało V Olecki Jarmark Wielkanocny (pl. Wolności, godz. 11.00-15.00). Dwa dni potrwa Jarmark Wielkanocny w Kętrzynie (pl. Piłsudskiego). 24 i 25 marca będzie on działał w godz. 10.00-16.00.

W niedzielę Elbląg zaprasza na Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej oraz Kiermasz Żywności Naturalnej (Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, godz. 10.00-17.00). W Bartoszycach zostanie zorganizowany Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego (parking przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela i Matki Boskiej Częstochowskiej, godz. 8.00). W Braniewie odbędzie się Jarmark Wielkanocny (plac przed kościołem pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, godz. 13.30-16.00), któremu będzie towarzyszył bogaty program artystyczny. Występów nie zabraknie również podczas Jarmarku Wielkanocnego w Giżycku (targowisko miejskie, godz. 9.00). Rozpoczną się one o godz. 12.00. W Gołdapi zaplanowano tradycyjny Kiermasz Wielkanocny „Jajeczko z rzeżuszką” (plac przed kinem Kultura, godz. 10.00). We Fromborku IV Jarmark Wielkanocny zagości w klimatycznej scenerii Wzgórza Katedralnego (godz. 10.30-16.00).

Źródło: Wrota Warmii i Mazur

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież